Gmina Skawina przekazała karetkę do Przemyślan!

01-12-2014

W dniach 20-22 listopada delegacja przedstawicieli władz samorządowych Gminy Skawina odwiedziła Przemyślany, miasto partnerskie Skawiny na Ukrainie, gdzie zastępca burmistrza Stanisław Żak przekazał na ręce burmistrza Oleksandra Zozulyi kluczyki do ambulansu ratunkowego w darze od Gminy Skawina.

Karetka wyposażona w opatrunki i środki medyczne trafiła na stan Pogotowia Ratunkowego w Przemyślanach. W tej wyjątkowej podróży, do granicy Polski, delegacji towarzyszyli ratownicy medyczni Pogotowia Ratunkowego im. Siegfrieda Greinera ze Skawiny: Michał Rokosz i Jacek Nalepa. Gminę Skawina reprezentowali: zastępca burmistrza Stanisław Żak, asystent burmistrza Magdalena Hankus, członek zarządu Skawińskiego Stowarzyszenia Partnerstwa Miast Sergiusz Romański oraz kierowca Zdzisław Żak. Formalności celne jakie delegacja musiała przejść na granicy sprawiły, że dopiero późną nocą kolumna dotarła do Przemyślan.

Uroczyste przekazanie nastąpiło w piątek 21 listopada podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Przemyślanach. Burmistrz Stanisław Żak, który przekazał kluczyki burmistrzowi Przemyślan Oleksandrowi Zozuli.  - Dzięki temu możemy spłacić dług zaciągnięty przed laty u naszego zachodniego partnera. Wiele lat temu Pogotowie Ratunkowe w Skawinie otrzymało w darze karetkę z Hürth, naszego miasta partnerskiego w Niemczech, która do dzisiaj, już jako samochód użytkowy, jest wykorzystywana przez Miejski Zakład Usługowy w Skawinie - mówił.  Dyrektor Pogotowia w Przemyślanach, Bogdan Lew, odbierając karetkę nie krył wzruszenia. Skierował do całej Skawiny słowa ogromnej wdzięczności za ten niezwykły gest. Zapewnił, że tak nowoczesny pojazd usprawni proces ratowania ludzkiego życia na terenie Przemyślan i okolic.

Źródło: PSW