Harcerze z Krzęcina na obozie w Dąbkach

23-07-2015

Pierwsze tygodnie wakacji harcerze 77. DH „Biedronka” im. Armii Krajowej z Krzęcina spędzili na obozie zorganizowanym przez Hufiec Podkrakowski ZHP w ramach Harcerskiej Akcji Letniej „Hollywood”. Obozowicze stacjonowali w spokojniej miejscowości Bobolin niedaleko Dąbek. Zapraszamy na relację!

Piękna pogoda, która dopisywała niemalże przez cały czas trwania obozu, pozwoliła na częste wizyty harcerze na plaży. Jednak kąpiele w Bałtyku i opalanie się to nie jedyne atrakcje, na które mogli liczyć krzęcińscy harcerze. Oprócz gier i konkursów, na obozie nie brakowało również ciekawych zajęć programowych, podczas których harcerze mieli okazję zdobyć nową wiedzę i sprawności, które wykorzystają w dalszej pracy. Podczas kilku chłodnych i wietrznych dni mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności z zakresu pionierki, które przydały im się podczas pracy przy naciąganiu namiotów i ich okopywaniu.

Obóz obfitował w liczne atrakcje przygotowane przez organizatorów. Dzięki nim harcerze Hufca Podkrakowskiego ZHP mieli okazję wspinać się na ściance wspinaczkowej, zagrać w paintball'a, skorzystać z atrakcji parku wodnego, pływać statkiem, a także odwiedzić 44. Bazę Lotnictwa Marynarki Wojennej oraz zwiedzić Darłowo. Relacje z poszczególnych dni obozu są dostępne na blogu Hufca Podkrakowskiego ZHP: TUTAJ

- Wspólny wyjazd z Hufcem Podkrakowskim umożliwił harcerzom z Krzęcina poznanie harcerzy z innych drużyn, wymianę doświadczeń oraz nawiązanie nowych przyjaźni. Wszyscy uczestnicy czas spędzany na obozie miło wspominają i już planują swój udział w przyszłorocznej HAL Hufca Podkrakowskiego ZHP - mówi Halina Jaskierna.

Projekt współfinansowany ze środków budżetu Gminy Skawina.

Źródło: 77 DH Biedronka