Program profilaktyki chorób narządu słuchu w Skawinie

17-06-2016

Od czerwca gabinet MARMED realizuje „Ogólnopolski program profilaktyki chorób narządu słuchu”.  Celem programu jest podnoszenie świadomości społeczeństwa o profilaktyce zdrowia i sposobach leczenia narządu słuchu. Badania są pierwszym krokiem do zapobiegania i wczesnego wykrywania chorobom narządu słuchu.

Gabinet zajmuje się opieką nad osobami niedosłyszącymi od 1990 roku. Misją gabinetu Marmed jest pomoc w nieustannej walce o lepszą jakość życia osób niedosłyszących.

Profilaktyka ma bardzo duże znaczenie w przypadku chorób słuchu. Zazwyczaj udajemy się do lekarza dopiero gdy odczuwamy ból, dyskomfort – który utrudnia nam normalne funkcjonowanie. Musimy zdawać sobie sprawę jak ważnym zmysłem jest słuch. Pozwala nam on na odbieranie bodźców akustycznych, przez co lepiej poznajemy otaczający nas świat oraz możemy reagować na to co się w nim dzieje. Patologie procesu słyszenia zazwyczaj są związane z stylem życia jakie prowadzimy, nadmiernym przebywaniu w hałasie oraz nieodpowiednią higieną narządu słuchu. Musimy pamiętać że w przypadku zdiagnozowanego niedosłuchu bardzo ważna jest jego odpowiednia rehabilitacja.

W profilaktyce narządu słuchu bardzo ważne jest utrwalenie właściwych nawyków oraz uwrażliwienie na konieczność przeprowadzania regularnych badań słuchu.

Przed badaniem warto zadać sobie pytania:

• Czy pogłaśniasz podgłaszasz telewizor lub radio?
  • Czy odwracasz głowę do rozmówcy, żeby lepiej go słyszeć?
  • Czy często prosisz rozmówców o powtórzenie lub żeby mówili głośniej?
  • Czy unikasz spotkań z ludźmi w hałaśliwych miejscach, bo hałas uniemożliwia Ci uczestniczenie w rozmowie?

Jeżeli na jakiekolwiek powyższe pytanie opowiedział/a Pan/i twierdząco zapraszamy na specjalistyczne badanie wraz z konsultacją. Wizyty są darmowe i nie wymagają wcześniejszego skierowania.

Zapisy prowadzone są telefonicznie lub osobiście w gabinecie.
Rejestracja: tel.: +48 12 276 61 96
Informacja: tel.: + 48 572 707 687