Przygodę z łyżwami czas zacząć - zapraszamy na zajęcia!

26-09-2016

Klub Łyżwiarski „Walley” zaprasza serdecznie dzieci z terenu Gminy Skawina na naukę jazdy na łyżwach.  Proponujemy zajęcia na dwóch poziomach: dla zupełnie początkujących - program „Pierwszy Piruet”, a dla średnio zaawansowanych - program  Droga do Axla”. Szczegóły poniżej.

Sezon zaczynamy w środę 5 października od zajęć tanecznych na sali gimnastycznej, żeby postępy na lodowisku były jeszcze większe.

Co obejmują nasze programy? W sumie 11 tygodni świetnej łyżwiarskiej zabawy, w tym zajęcia na sali gimnastycznej (1 x 45min w tygodniu), a następnie zajęcia na lodowisku (2 x 1h w tygodniu) i na sali (1 x 45min w tygodniu). W trakcie programu dzieci wezmą udział w pokazach łyżwiarskich, a także spotkają się z Mikołajem na łyżwach i wezmą udział w konkursach i zabawach podczas imprezy  Mikołajki na Lodzie.

Program  „Pierwszy Piruet

Dla kogo? Dla dzieci początkujących, które dopiero zaczynają przygodę z łyżwiarstwem w wieku od 5 do 12 lat.

Liczba miejsc: 25

Kiedy i gdzie odbywają się zajęcia?
W październiku - od 5.10 zajęcia odbywają się wg grafiku:

• ŚR - 19.30 - 20.15 - zajęcia taneczne - dzieci od 10 lat (SALA)

W listopadzie i grudniu (6 tyg) - od zamrożenia lodowiska do 12.12 zajęcia odbywają się wg grafiku:

• PON - 18.00 - 19.00 - zajęcia łyżwiarskie (LÓD)
  • ŚR - 19.30 - 20.15 - zajęcia taneczne - dzieci od 10 lat (SALA)
  • SOB - 9.30 - 10.30 - zajęcia łyżwiarskie (LÓD)

SALA - Szkoła Podstawowa nr 4, ul. Wyspiańskiego 5 w Skawinie
LÓD - lodowisko przy ul. Szkolnej 1 w Skawinie

Czego nauczy się dziecko? Przede wszystkim nauczymy się od podstaw bezpiecznej jazdy na łyżwach przodem i tyłem po prostej i po łuku, podstawowych elementów łyżwiarskich takich jak rybki, bociany, przysiady, wypady i obroty. Ułożymy także grupową choreografię na lodzie do pokazów mikołajkowych, a na treningach na sali skupimy się na elementach rytmiki i interpretacji muzyki.

Program  Droga do Axla”

Dla kogo? Dla dzieci, które miały już styczność z łyżwiarstwem, brały udział w poprzednich edycjach programu „Pierwszy Piruet” lub obozie łyżwiarskim i opanowały podstawowe ćwiczenia (np. jazdę przodem i tyłem) w wieku od 5 do 14 lat.

Liczba miejsc: 15

Kiedy i gdzie odbywają się zajęcia?
W październiku - od 5.10 zajęcia odbywają się wg grafiku:

• ŚR - 19.30 - 20.15 - zajęcia taneczne - dzieci od 10 lat (SALA)

• PON - 19.00 - 20.00 - zajęcia łyżwiarskie (LÓD)
  • ŚR - 19.30 - 20.15 - zajęcia taneczne - dzieci od 10 lat (SALA)
  • SOB - 8.30 - 9.30 - zajęcia łyżwiarskie (LÓD)

SALA - Szkoła Podstawowa nr 4, ul. Wyspiańskiego 5 w Skawinie
LÓD - lodowisko przy ul. Szkolnej 1 w Skawinie

Czego nauczy się dziecko? Przede wszystkim utrwalimy podstawy jazdy figurowej na lodzie - kroku łyżwiarskiego, przekładanki przodem i tyłem. Wprowadzimy także nowe elementy - takie jak jaskółki,pierwsze piruety i skoki. Ułożymy grupową choreografię na lodzie do pokazów mikołajkowych, a na treningach na sali skupimy się na elementach rytmiki i interpretacji muzyki.

Ile to kosztuje?
Dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miasta i Gminy Skawina zarówno w programie  Pierwszy Piruet  jak i  Droga do Axla”  obowiązują poniższe ceny:

Cena za całość programu (11 tygodni) - 200 zł (obowiązują dwie wpłaty - 50 zł w październiku i 150 zł w listopadzie)  Cena za zajęcia od listopada od momentu zamrożenia lodowiska do 12.12 grudnia - 180 zł.  Pierwszą opłatę przyjmujemy 5.10 podczas zajęć na sali, wpłatę za zajęcia na lodzie podczas pierwszego treningu na lodowisku.

Jak się zapisać?

Zapisy przyjmujemy mailowo: skawina@walley.pl i telefonicznie: 606 355 300. Przy zapisach proszę podać: imię i nazwisko dziecka, datę urodzenia, miejscowość zamieszkania, adres email, numer telefonu oraz wybrany Program - Pierwszy Piruet lub Droga do Axla w opcji od października lub od zamrożenia lodowiska w listopadzie.

Ponieważ liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Osoby, które biorą udział w październikowych zajęciach przygotowujących na sali mają pierwszeństwo w zapisie na zajęcia na lodowisku.

Serdecznie zapraszamy!

Projekt współfinansowany ze środków budżetu Gminy Skawina