Akademia Futbolu z „Głową” - ruszył nabór do sekcji

19-05-2017

Akademia Futbolu z „Głową”, powstała z piłkarskiej pasji, zaprasza wszystkie dzieci w wieku 4-11 lat do udziału w treningach w każdy poniedziałek i czwartek o godzinie 16:30 na terenie stadionu miejskiego w Skawinie. Zajęcia prowadzone są przez Arkadiusza Głowackiego - legendarnego obrońcę Wisły Kraków.

Akademia Futbolu z „Głową” powstała z piłkarskiej pasji i wieloletniego doświadczenia Arkadiusza Głowackiego zdobytego w czasie zawodowego grania w piłkę nożną. Gdy legendarny obrońca Wisły Kraków ukończył kurs trenerski UEFA A, postanowił zaangażować się w pracę z dziećmi i promocję zdrowego stylu życia, pragnąc zachęcić jak największą liczbę dzieci do uprawiania aktywności fizycznej.   Misją Akademii jest wychowywanie młodych przez sport, ale zarazem z brakiem nastawiania się na osiągnięcie wyniku sportowego jako takiego i nie wywieranie presji na dzieciach. Celem nadrzędnym jest przede wszystkim popularyzowanie sportu i dyscypliny, która uczy zdrowej rywalizacji, systematyczności, zrozumienia w grupie i - jak żadna inna - pracy zespołowej oraz postawy fair-play, a także przekonania, że dobry trening to taki, gdzie przede wszystkim jest dużo uśmiechu i zabawy.

Oferta zajęć skierowana jest tak do dziewczynek jak i chłopców w wieku od 4 do 11 lat. Akademia nie prowadzi selekcji, a każdy, kto będzie chciał spróbować sił i nauczyć się grać w piłkę nożną, jest mile widziany na treningach. Wysokiej jakości zajęcia, podczas których realizowany jest ujednolicony i dostosowany do potrzeb dzieci program szkoleniowy, prowadzi wykwalifikowana kadra trenerska AFZG. Mając świadomość, jak ważna w życiu rodzinnym jest logistyka, treningi prowadzone są w środowisku lokalnym – na osiedlach, przy szkołach, w dzielnicach – tak aby skrócić do minimum czas dotarcia na zajęcia. W Skawinie Akademię Futbolu z „Głową” można odnaleźć na obiektach stadionu miejskiego. Założyciele Akademii wierzą, że młodzi zawodnicy, tak jak Arkadiusz Głowacki zostaną w przyszłości Reprezentantami Polski, ale przede wszystkim wyrosną na zdrowych i mądrych ludzi.

Źródło: AFzG