Uwaga! Zmiany w ruchu w rejonie dworca kolejowego

10-08-2017

Uprzejmie informujemy, iż w związku z pracami budowlanymi w ramach rozbudowy ul. Kolejowej w Skawinie (budowa Skawińskiego Centrum Komunikacyjnego) oraz remontem dworca PKP w Skawinie, od 16 sierpnia 2017 r. wprowadzone zostaną następujące zmiany w organizacji ruchu drogowego:

1. zamknięte dla ruchu zostanie skrzyżowanie ulicy Sikorskiego z ulicą Niepodległości i ulicą Kolejową;
  2. ulica Sikorskiego i ulica Niepodległości staną się ulicami „bez przejazdu”;
  3. na ulicy Sikorskiego na całej długości zostanie wprowadzony ruch dwukierunkowy;
  4. na ulicy Sikorskiego odcinkowo zostaną wprowadzone zakazy zatrzymywania się i postoju
  5. likwidacji ulegnie przystanek autobusu linii 273 „Skawina PKP” usytuowany w pobliżu stacji kolejowej „Skawina”. Najbliższym stacji PKP przystankiem linii 273 będzie przystanek „Skawina szkoła”

AKTUALIZACJA [11.08.2017, godz. 13:34]:

W związku z likwidacją przystanku Skawina PKP (na czas trwania prac budowlanych) autobus linii 273 (kierunek Skawina – Grabie), będzie zaczynał swój kurs na przystanku Skawina Jana Pawła II (pętla), następnie zostanie skierowany na przystanki: Skawina Ajka, Skawina Cmentarz, Skawina Rynek, Skawina Szkoła, Skawina Sąd i dalej po stałej trasie.

Natomiast w kierunku Grabie - Skawina autobus z przystanku Grabie do przystanku Skawina Sąd pojedzie bez zmian, następnie kierował się będzie na przystanki: Skawina Szkoła, Skawina Rynek, Skawina Cmentarz, Skawina Popiełuszki, Skawina Ajka i kończył kurs na przystanku Skawina Jana Pawła II (pętla).

Powyższe zmiany potrwają do końca września 2017 r.

Przepraszamy mieszkańców i osoby korzystające ze stacji PKP za utrudnienia, a kierowców prosimy o uważne obserwowanie nowych znaków drogowych.

Źródło: IN