Biblioteka Pedagogiczna w Świecie Sztuki - relacja!

Biblioteka Pedagogiczna w Świecie Sztuki - relacja!

09-10-2017

1 października odbył się spektakl słowno-muzyczny „Senior w podróży” w sali teatralnej Pałacyku „Sokół” - w ramach działania - Biblioteka Pedagogiczna w Świecie Sztuki. Na scenie zaprezentowali się członkowie grupy poetycko-muzycznej „Salon” działającej przy Skawińskim Stowarzyszeniu Klubu Seniora „Seniorek”.  

Scenariusz spektaklu napisała Jadwiga Zacharzewska, a całość wyreżyserowali Maria Blus i Marian Czapkiewicz. W spektaklu utrzymanym w konwencji podróży usłyszeliśmy teksty Mariana Załuckiego, przedwojennego poety, satyryka i pisarza „Polak w Italii”, „Polak w Paryżu”, „Polak wszędzie” oraz znane i lubiane przez wszystkich piosenki „Remedium”, „Tyrolskie tango”, „Miłość w Portofino”, „Dzieci Pireusu”, „Katiusza”, „Paryski gavroche”, „Greckie wino”.

Spektakl, jak wszystkie dotychczasowe występy „Seniorka”, zgromadził pełną salę, a piosenki wykonywane przez aktorów śpiewane były przez licznie zgromadzonych widzów. Całość spektaklu utrzymana została w konwencji podróży pociągiem Orient Express, a pasażerowie zatrzymując się na kolejnych przystankach zwiedzali miasta całej Europy, w sposób dowcipny komentując zachowania Polaka za granicą.

W spektaklu wystąpili: Maria Blus, Krystyna Błąkała, Anna i Marian Czapkiewiczowie, Zofia Górecka, Czesław Kargol, Alicja Kosiba, Barbara Lackowska, Zofia Maślanka, Stanisław Melaniuk, Bogumiła Mrugacz, Eugeniusz Sito, Wiktoria Stanek, Feliks Szczypczyk, Wiesława Wątor i Zuzanna Wędzicha.

Wśród publiczności byli: Norbert Rzepisko - I Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Skawina oraz Witold Grabiec - Przewodniczący Rady Miejskiej.

Spektakl został przygotowany przez Bibliotekę Pedagogiczną w Skawinie, Centrum Kultury i Sportu oraz Skawińskie Stowarzyszenie Klubu Seniora „Seniorek”, a patronat honorowy nad imprezą objął  Paweł Kolasa -  Burmistrz Miasta i Gminy Skawina.

 

Zapraszamy do galerii zdjęć: KLIKNIJ TUTAJ

Źródło: Biblioteka Pedagogiczna w Skawinie

« Powrót

Drukuj

Jakość powietrza

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Urząd Miasta i Gminy w Skawinie

Rynek 1, 32-050 Skawina

Tel. centrala: +48 12 277 01 00

Fax +48 12 277 01 10

urzad@um.skawina.net

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 17.00
Wtorek 7.30 - 15.30
Środa 7.30 - 15.30
Czwartek 7.30 - 15.30
Piątek 7.30 - 14.30

© 2009 by UMIG Skawina. Aplikacje internetowe i tworzenie stron WWW by ESC SA.