XIV Otwarte Mistrzostwa Rowerowe Skawiny

10-10-2017

7 października Stowarzyszenie Wspierania Sportu i Rekreacji SKIMKA zorganizowało XIV Otwarte Mistrzostwa Rowerowe Skawiny. Pochmurny październikowy poranek nie zachęcał do wyjścia z domu. Jednak młodzi rowerzyści jak zwykle nie zawiedli i w liczbie 90 stawili się na start. Zapraszamy!

Zawodnicy zmagali się na rowerowym torze przeszkód w dwunastu grupach wiekowych w kategoriach chłopców i dziewcząt.
Najmłodsze grupy przedszkolne oraz klasy 1-2 miały do przejechania 130m slalom gigant między tyczkami narciarskimi po trawie i liściach, równoważnię i alejkę kamienistą ze slalomem, która sprawiała najwięcej problemów. Tor przeszkód był zakończony super metą, na której stał nowy piękny balon Gminy Skawina.

Grupy starsze miały trudniejszy tor przeszkód poszerzony o przejazd na około starorzecza i przejazd przez mostek. Przed rozpoczęciem rywalizacji Organizatorzy zapoznał wszystkich z regulaminem zawodów i zwrócił uwagę jak olbrzymią rolę w wychowaniu dzieci zwłaszcza tych najmłodszych odgrywa sport. W czasie zawodów nie obyło się bez upadków na szczęście nikomu nic się nie stało. Zawodnicy mieli mierzony czas przejazdu elektronicznie nad czym czuwał Pan Roman, a starterem była pani Halinka. Nie mniej od zawodników denerwowało się ich rodzeństwo i Rodzice, którzy zagrzewali do szybszej jazdy swoje pociechy wzdłuż trasy. Na zakończenie zawodów role się odwróciły i teraz to dzieci dopingowały swoich rodziców, którzy startowali w swojej kategorii  oraz rodzinnej, a było ich 19.

Zwycięzcy stanęli na prawdziwym podium, na którym otrzymali pamiątkowe puchary, medale, dyplomy oraz cenne nagrody rzeczowe. W swoich kategoriach pierwsze miejsca zajęli:

• Magdalena Mucha,
  • Bartłomiej Tynor,
  • Nicola Dutka-Wołoch,
  • Kuba Gawel,
  • Julia Tynor,
  • Patryk Kapała,
  • Zuzanna Bezak,
  • Aleksander Migdał,
  • Marta Dyduch,
  • Karol Sulima,
  • kategoria rodziców Zofia Burnat, Błaszczyk Marcin.

Klasyfikację Rodzinna wygrała rodzina Burnat przed Bezak i Sulima. Najmłodszymi zawodnikami zawodów byli Izabella Dudziak urodzona 2014 roku, oraz Antoni Żarnowski  urodzony 2015 roku.

Najlepszy czas przejazdu na trasie krótkiej uzyskał: Patryk Kapała 0:21:76, natomiast na trasie długiej: Marta Dyduch 1:02:22. Po zakończeniu zawodów odbyła się ceremonia wręczenia pucharów, medali, dyplomów zwycięzcom oraz nagród wszystkim zawodnikom. Po rozdaniu nagród wśród wszystkich zawodników zostały rozlosowane cenne nagrody.  Finałem imprezy nie był deszcz z nieba lecz w promieniach słońca  „słodki deszcz” czyli spadające cukierki z nieba. Zapraszamy za rok.

Zdjęcia z zawodów i rezultaty w poszczególnych grupach na stronie
www.skimka.pl i na facebooku.

Z rowerowym pozdrowieniem Janusz Nowak

Projekt współfinansowany ze środków budżetu Gminy Skawina