Nowa „Odblaskowa Szkoła” w SP1

Nowa „Odblaskowa Szkoła” w SP1

11-10-2017

Jak 591 uczniów w wieku 7-14 lat nakłonić do pogłębiania wiedzy na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz dbania o swoje bezpieczeństwo poprzez noszenie odblasków? Przed takim wyzwaniem po raz kolejny stanęły organizatorki „Odblaskowej Szkoły” na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 w Skawinie.

 

Ponieważ skawińska Jedynka od wielu lat bierze udział w projekcie „Odblaskowa Szkoła”, tym razem nauczyciele zaproponowali dzieciakom nową formułę. Pierwszym działaniem była „Odblaskowa Dyskoteka Plenerowa” - koordynatorem akcji jest Agnieszka Poniewska. Imprezę zorganizowały Paulina Ścibor i Katarzyna Polus. - Nowością jest też to, że z naszymi działaniami wyszłyśmy poza mury szkoły, nawiązując współpracę z parafią Miłosierdzia Bożego. Wspólnie zorganizowaliśmy Odblaskowy Różaniec - dodaje Paulina Ścibor.

Kolejnym innowacyjnym działaniem jest wystawa fotografii nauczycieli i pracowników szkoły, którzy swoim przykładem zachęcają do noszenia kamizelek odblaskowych i odblasków. W projekcie tym wzięło udział 14 nauczycieli. 3 października w szkole odbył się też Pierwszy Odblaskowy Dzień. Tego dnia wszyscy uczniowie nosili odblaski i kamizelki, a najmłodsi wzięli udział w grach i zabawach, które w praktyce utrwalały wiedzę o bezpiecznym poruszaniu się po drodze.


Jak co roku, odbywają się konkursy wiedzy i konkursy plastyczne. W najbliższej przyszłości czeka uczniów m.in.: kampania informacyjna, pochód ulicami miasta oraz Odblaskowy Pokaz Mody. Jedynym ograniczeniem jest czas, działania powinny się zakończyć wraz z październikiem. - Natomiast nasza kreatywność nie zna granic - przekonuje Paulina Ścibor. - Dziękujemy wszystkim darczyńcom, a szczególnie policji, straży miejskiej, oficerowi pieszo-rowerowemu - Romanowi Gduli i rodzicom naszych uczniów za podarowanie kamizelek odblaskowych oraz odblasków - podsumowuje Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 mgr inż. Hanna Szczerbak.

Źródło: Sp1

« Powrót

Galeria

Drukuj

Jakość powietrza

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Urząd Miasta i Gminy w Skawinie

Rynek 1, 32-050 Skawina

Tel. centrala: +48 12 277 01 00

Fax +48 12 277 01 10

urzad@um.skawina.net

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 17.00
Wtorek 7.30 - 15.30
Środa 7.30 - 15.30
Czwartek 7.30 - 15.30
Piątek 7.30 - 14.30

© 2009 by UMIG Skawina. Aplikacje internetowe i tworzenie stron WWW by ESC SA.