Nowa „Odblaskowa Szkoła” w SP1

11-10-2017

Jak 591 uczniów w wieku 7-14 lat nakłonić do pogłębiania wiedzy na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz dbania o swoje bezpieczeństwo poprzez noszenie odblasków? Przed takim wyzwaniem po raz kolejny stanęły organizatorki „Odblaskowej Szkoły” na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 w Skawinie.

Ponieważ skawińska Jedynka od wielu lat bierze udział w projekcie „Odblaskowa Szkoła”, tym razem nauczyciele zaproponowali dzieciakom nową formułę. Pierwszym działaniem była „Odblaskowa Dyskoteka Plenerowa” - koordynatorem akcji jest Agnieszka Poniewska. Imprezę zorganizowały Paulina Ścibor i Katarzyna Polus. - Nowością jest też to, że z naszymi działaniami wyszłyśmy poza mury szkoły, nawiązując współpracę z parafią Miłosierdzia Bożego. Wspólnie zorganizowaliśmy Odblaskowy Różaniec - dodaje Paulina Ścibor.

Kolejnym innowacyjnym działaniem jest wystawa fotografii nauczycieli i pracowników szkoły, którzy swoim przykładem zachęcają do noszenia kamizelek odblaskowych i odblasków. W projekcie tym wzięło udział 14 nauczycieli. 3 października w szkole odbył się też Pierwszy Odblaskowy Dzień. Tego dnia wszyscy uczniowie nosili odblaski i kamizelki, a najmłodsi wzięli udział w grach i zabawach, które w praktyce utrwalały wiedzę o bezpiecznym poruszaniu się po drodze.

Jak co roku, odbywają się konkursy wiedzy i konkursy plastyczne. W najbliższej przyszłości czeka uczniów m.in.: kampania informacyjna, pochód ulicami miasta oraz Odblaskowy Pokaz Mody. Jedynym ograniczeniem jest czas, działania powinny się zakończyć wraz z październikiem. - Natomiast nasza kreatywność nie zna granic - przekonuje Paulina Ścibor. - Dziękujemy wszystkim darczyńcom, a szczególnie policji, straży miejskiej, oficerowi pieszo-rowerowemu - Romanowi Gduli i rodzicom naszych uczniów za podarowanie kamizelek odblaskowych oraz odblasków - podsumowuje Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 mgr inż. Hanna Szczerbak.

Źródło: Sp1