Zapraszamy do udziału w akcji honorowego krwiodawstwa!

12-11-2017

Zarząd Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK w Skawinie przypomina i zaprasza do udziału w akcji honorowego oddawania krwi, która odbędzie się 15 listopada, w godz. 8.30-13.00, w Pałacyku „Sokół” w Skawinie. Pamiętajmy, że oddając krew ratujemy życie! Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji!

Krew może oddać każda zdrowa i wypoczęta osoba, która ukończyła osiemnasty rok życia i waży co najmniej 50 kilogramów. Wcześniej należy spożyć lekkostrawny posiłek, a 24 godziny przed oddaniem krwi wypić co najmniej 1,5 litra wody. W dniu akcji należy mieć przy sobie dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość (dowód osobisty, paszport, prawo jazdy, legitymację studencką lub legitymację Honorowego Dawcy Krwi) oraz numer PESEL.

Oddanie krwi jest honorowe i bezinteresowne, a korzyść jaką odnosi dawca, to satysfakcja z niesienia pomocy potrzebującym.

Bezwzględnie zabronione jest przystępowanie do akcji po spożyciu alkoholu lub w trakcie przyjmowania leków!

OSOBY CHCĄCE ODDAĆ KREW MUSZĄ SPEŁNIAĆ NASTĘPUJĄCE WARUNKI:

• w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie były leczone krwią lub jej składnikami;
  • w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie wykonały tatuażu, przekłucia uszu lub innych części ciała;
  • w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie miały wykonanych diagnostycznych badań i zabiegów endoskopowych (gastroskopii, panendoskopii, artroskopii, laparoskopii);
  • nie spożywały alkoholu w przeciągu ostatnich 24h.

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w piątej organizowanej w tym roku akcji!

Źródło: KHDK PCK