Odblaskowa gra terenowa w Wielkich Drogach

12-11-2017

20 października w Wielkich Drogach odbyła się „Odblaskowa gra terenowa”, w której wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej. Szkoła i w tym roku po raz kolejny przystąpiła do konkursu „Odblaskowa szkoła” organizowanego przez Wydział Ruchu Drogowego Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Wielkich Drogach po raz kolejny przystąpiła do konkursu „Odblaskowa szkoła" organizowanego przez Wydział Ruchu Drogowego Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Małopolskie Kuratorium Oświaty, Małopolski Urząd Wojewódzki oraz Małopolski Urząd Marszałkowski.

20 października została przeprowadzona z udziałem rodziców i uczniów „Odblaskowa gra terenowa”. Wieczorem o godz. 18.00 tuż po zapadnięciu zmroku, uczestnicy gry ubrani w kamizelki odblaskowe i wyposażeni w latarki ruszyli w teren. Mieli za zadanie odnaleźć ukryte w różnych miejscach pudełka, przeczytać zawarte w nich polecenia, następnie wykonać je jak najszybciej, najlepiej i najsprawniej. Liczył się sposób wykonania zadań oraz czas. Nie brakowało rebusów, puzzli, zaszyfrowanych tekstów oraz zagadek o tematyce bezpieczeństwa ruchu drogowego. Najtrudniejszym zadaniem okazało się samo poruszanie się i odnajdywanie strzałek, które namalowane były na asfaltowej drodze.

Uczestnicy zabawy przekonali się, jak trudno jest zauważyć, odnaleźć cokolwiek, gdy dokoła panują ciemności, a tym samym jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych. Po wyczerpującej, ale jakże satysfakcjonującej zabawie nadszedł czas ogłoszenia wyników. Najwięcej punktów uzyskała rodzina: p. Ciesielczyków i tym samym zajęła I miejsce. Drugie miejsce przypadło rodzinie p. Stefaniaków, a trzecie rodzinie p. Ćwięków. Przyznano również wyróżnienie, które otrzymała rodzina p. Kowalskich.

Odblaskowa gra terenowa zakończyła się wspólną „Odblaskową Nocowanką” pod hasłem „Czytelnicy na tropie”. Podczas nocnej zabawy uczniowie grali w gry planszowe, tańczyli w rytm muzyki disco, a także uczestniczyli w zajęciach plastycznych, czytali książki oraz oglądali filmy.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć!

Źródło: SP w Wielkich Drogach