Międzynarodowe Dni Tolerancji - relacja SP4 w Skawinie

Międzynarodowe Dni Tolerancji - relacja SP4 w Skawinie

04-12-2017

W dniach 23, 24 i 27 listopada w skawińskiej „Czwórce” odbyły się obchody Międzynarodowego Dnia Tolerancji. Z tej okazji odwiedziła szkołę Nubia Iveth Rodriguez z Salwadoru, która opowiedziała o swoim kraju. Przedsięwzięcie zainicjowała Szkolna Rada Wolontariatu. Zapraszamy na relację.

Dzieci opracowały i przedstawiły scenkę sytuacyjną, która przybliżyła uczniom tematykę tolerancji i akceptacji. Nubia jest studentką dziennikarstwa na Uniwersytecie Papieskim  Jana Pawła II w Krakowie. Przyjechała do Polski dwa lata temu. Przez ten czas nauczyła się mówić po polsku oraz poznała naszą kulturę. Podczas spotkania dzieci miały możliwość zapoznania się z ciekawostkami na temat przyrody, historii, kultury oraz kuchni odległego Salwadoru, a także zobaczyły jak wygląda strój regionalny. Dzieci miały możliwość zadawania ciekawych pytań.
 

W drugiej części spotkania każda klasa przedstawiała wybrany region świata. Uczniowie wraz z wychowawcami i rodzicami  z zaangażowaniem opracowywali  plakaty, prezentacje multimedialne, tańce, stroje regionalne, zdjęcia, a także prezentowali pamiątki i rekwizyty pochodzące z  prezentowanych krajów. Wystąpienia dzieci były barwne i bogate w interesujące treści dzięki czemu wszyscy mieli możliwość poszerzenia swojej wiedzy na temat odległych krajów. Prezentacje zakończył pyszny, słodki,  kukurydziany  poczęstunek wywodzący się wprost z tradycji kulinarnych Salwadoru.
 

Dzięki tym spotkaniom uczniowie doświadczyli bezpośredniego kontaktu z osobą o innej kulturze, wyglądzie i zwyczajach. To ciekawe doświadczenie pokazało im, iż kolor skóry czy odmienność kulturowa nie dzieli, a potrafi łączyć.
 

 

Koordynatorkami przedsięwzięcia były nauczycielki SP4
w Skawinie Paulina Zwierz oraz Iwona Pąchalska.

Źródło: SP4

« Powrót

Drukuj

Jakość powietrza

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Urząd Miasta i Gminy w Skawinie

Rynek 1, 32-050 Skawina

Tel. centrala: +48 12 277 01 00

Fax +48 12 277 01 10

urzad@um.skawina.net

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 17.00
Wtorek 7.30 - 15.30
Środa 7.30 - 15.30
Czwartek 7.30 - 15.30
Piątek 7.30 - 14.30

© 2009 by UMIG Skawina. Aplikacje internetowe i tworzenie stron WWW by ESC SA.