Szybką Koleją Aglomeracyjną do Skawiny!

04-12-2017

Od 10 grudnia Skawina będzie kolejnym miastem, do którego dojadą pociągi kursujące na trasach Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej. Podróż do Krakowa zajmie pasażerom jedynie 22 minuty. W przejeździe specjalnym promującym połączenie wziął udział marszałek województwa małopolskiego Jacek Krupa.

Podróż do Krakowa zajmie pasażerom jedynie 22 minuty i choć ze względu na remonty torów trudno będzie zachować regularność odjazdów cechującą pozostałe linie SKA, w godzinach szczytu pociągi będą odjeżdżać nie rzadziej niż co 30 minut.

-  Jeszcze jakieś czas temu sam bym nie uwierzył, że podróż ze Skawiny do centrum Krakowa w godzinach szczytu możne zająć jedynie 22 minuty. Dziś staje się to faktem, wszystko dzięki Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej. Wydłużenie SKA2 do Skawiny wymagało czasu, wielu zabiegów i nadkładów finansowych jednak od samego początku byliśmy przekonani, że warto. Wierzę, że już w najbliższych dniach także państwo przekonają się, że najszybciej, najtaniej i najwygodniej ze Skawiny do Krakowa i z powrotem można dojechać tylko pociągiem - mówił marszałek województwa małopolskiego Jacek Krupa, który wziął udział w przejeździe specjalnym promującym długo wyczekiwane połączenie i zmiany wprowadzone w nowym rozkładzie jazdy.

Wydłużenie 2 linii Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej do Skawiny to najważniejsza zmiana nowego, kolejowego rozkładu jazdy, który wejdzie w życie już 10 grudnia. Pasażerowie, którzy zdecydują się na podróż koleją na trasie Kraków – Skawina – Kraków w dni robocze będą mieli do dyspozycji aż 57 kursów realizowany zarówno przez Koleje Małopolskiej jak i Przewozy Regionalne. Nieznacznie mniej pociągów, bo aż 42 pojedzie po torach w weekendy i dni wolne od pracy.

Niewątpliwą zaletą nowego połączenia jest także czas przejazdu, podróż ze Skawiny do centrum Krakowa potrwa bowiem od 22 do maksymalnie 28 minut (w przypadku koniecznych postojów technicznych). Niestety ze względu na remonty torów prowadzone na odcinku Kraków Główny – Kraków Płaszów początkowo nie uda się wprowadzić regularności odjazdów, która cechuje pozostałe połączenia Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej. Co ważne dla pasażerów, planujących podróże pociągiem do pracy czy na uczelnię, w godzinach szczytu mogą oni liczyć na kursy nie rzadsze niż co 30 minut (zdarzają się także odjazdy co 10 minut).

Więcej informacji: KLIKNIJ TUTAJ

Źródło: UMWM