Fletowe warsztaty mistrzowskie w Szkole Muzycznej

07-12-2017

W piątek, 24 listopada 2017 roku odbyły się warsztaty mistrzowskie klas fletu, w którym wzięli udział uczniowie Szkoły Muzycznej I stopnia w Skawinie. Warsztaty poprowadziła  znana i utytułowana artystka oraz pedagog profesor Barbara Świątek Żelazna. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Barbara Świątek Żelazna jest profesorem sztuki. Po ukończeniu Wyższej Szkoły Muzycznej w Krakowie, kontynuowała studia w Konserwatorium Paryskim. Swoje kompozycje dedykowali artystce, tej miary kompozytorzy, jak: Krystyna Moszumańska – Nazar, Krzysztof Meyer, Adam Walaciński, Bogusław Schaeffer, Krešimir Fribec. Jest laureatką konkursów w Wiedniu, Helsinkach, Utrechcie. W latach 1999 – 2002 pełniła funkcję rektora Akademii a od 1971 roku Kierownika Katedry Instrumentów Dętych, Perkusji i Akordeonu.

W lekcjach wzięli udział uczniowie klas fletu: Emilia Kurek, Kamila Szczurek, Maria Grabczan, Marlena Łuczak, Matylda Cichy, Anna Styrylska, Aleksandra Wróbel, Oliwia Koczwara, Zuzanna Jaskuła, Karolina Wróbel, Martyna Błaszczak oraz Wiktoria Błachut.

- Pani Profesor zwracała przede wszystkim uwagę na prawidłową emisję, oraz jakość dźwięku. Tłumaczyła jak bardzo ważna jest postawa podczas gry, oraz prawidłowy układ rąk i palców - mówi dyrektor Szkoły Muzycznej I stopnia w Skawinie Konrad Szota. - Poprowadziła lekcje nawet z najmłodszymi uczestnikami, grającymi zaledwie 3 miesiące i przekazała im cenne uwagi do dalszej pracy - dodaje.

Galeria zdjęć: KLIKNIJ TUTAJ

Źródło: Szkoła Muzyczna I stopnia w Skawinie