Biblioteka Pedagogiczna w Skawinie zaprasza na warsztaty!

09-01-2018

Biblioteka Pedagogiczna w Skawinie zaprasza wychowawców przedszkoli, szkół, świetlic, nauczycieli, pedagogów szkolnych oraz osoby zainteresowane problemem na warsztaty „Praca z dzieckiem przewlekle chorym”, które odbędą się 31 stycznia (środa), w Szkole Podstawowej nr 2 w Skawinie w godzinach 15.30-18.00.

Warsztaty „Praca z dzieckiem przewlekle chorym” to odpowiedź na nowe wyzwania, z jakimi zmagają się placówki oświatowe, między innymi powiększającą się grupą podopiecznych chorujących przewlekle funkcjonujących w grupie zdrowych rówieśników. Dziecko z cukrzycą, astmą, alergią, epilepsją, czy innymi problemami zdrowotnymi to uczeń o specjalnych potrzebach edukacyjnych, wymagający nie tylko opieki zdrowotnej, ale i emocjonalnego wsparcia oraz doboru metod nauczania do jego stanu zdrowia fizycznego i psychicznego.

Warsztaty skierowane są do wychowawców przedszkoli, szkół, świetlic, nauczycieli, pedagogów szkolnych oraz osoby zainteresowane problemem dziecka przewlekle chorego w roli kolegi, wychowanka i ucznia. Zajęcia odbędą się 31 stycznia 2018 r. (środa) w Szkole Podstawowej nr 2 w Skawinie, ul. Żwirki i Wigury 17 w godzinach 15.30-18.00.

Treści, które zostaną poruszone podczas spotkania obejmują następujące zagadnienia:

• dziecko o specjalnych potrzebach edukacyjnych: najczęściej spotykane problemy zdrowotne dzieci;
  • zrozumieć dziecko: sytuacja psychospołeczna dziecka z chorobą przewlekłą, kryzysy psychologiczne związane z nabyciem choroby i jej trwaniem;
  • dziecko przewlekle chore w szkole, przedszkolu: zadania nauczyciela, wychowawcy;
  • funkcjonowanie dziecka chorego w szkole, w grupie, na lekcji, w przedszkolu: zagrożenia, problemy, wyzwania.

Uczestnicy warsztatów otrzymają zaświadczenie o ich ukończeniu wystawione przez Bibliotekę Pedagogiczną w Skawinie. Zgłoszenia przyjmuje Biblioteka Pedagogiczna w Skawinie:

• pod nr 12 276 26 10
  • lub e-mail: bibped@gmail.com do 25.01.2018 r.

Cena warsztatów to 50 zł. Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Wszelkie szczegółowe informacje publikujemy w załączniku.

Źródło: Biblioteka Pedagogiczna w Skawinie

Załączniki: