Pociąg do pomagania - specjalny kurs Kolei Małopolskich

10-01-2018

Równo o 9.18 w niedzielę (14 stycznia) odjedzie z peronu w Krakowie bezpłatny pociąg Kolei Małopolskich wypełniony po brzegi muzyką, pozytywną energią i wolontariuszami, którzy podczas 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będą kwestować na rzecz doposażenia szpitalnych oddziałów dla noworodków.

Nie może tam zabraknąć także Ciebie! Zabierz ze sobą rodzinę i przyjaciół, wybierz się w podróż nowoczesnym Impulsem Województwa Małopolskiego i wspólnie pomóżmy maluszkom, które urodziły się chore lub przyszły na świat za wcześnie.

Kolejny rok z rzędu samorząd województwa, Koleje Małopolskie oraz Stowarzyszenie Miłośników Kolei w Krakowie włączają się w akcję charytatywną Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem z okazji 26. Finału WOŚP na trasę Kraków - Skawina - Sucha Beskidzka - Maków Podhalański - Kalwaria Zebrzydowska - Wadowice - Kraków wyruszy najnowszy Impuls Województwa Małopolskiego.
Aby wejść na pokład pociągu i wziąć udział w wyjątkowej podróży wystarczy symboliczny grosz. Zarówno podróżni, jak i osoby, które zdecydują się tylko na zwiedzanie pojazdu mogą liczyć na ciekawe atrakcje. Podczas całego przejazdu posłuchać będzie można muzyki na żywo, zjeść regionalne przysmaki i rzecz jasna wesprzeć WOŚP. Zagrają też m.in. Magda Bożyk, zespół Wues-wus, oraz The Perfumes. Nie zabraknie również konkursów z atrakcyjnymi nagrodami dla dzieci i dorosłych, a podczas postojów na stacjach: Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona, Wadowice, Sucha Beskidzka i Maków Podhalański zainteresowani będą mogli zwiedzić kabinę maszynisty.

Nie przegap tego wydarzenia, zabierz ze sobą swoją rodzinę i przyjaciół i razem wybierzcie się w podróż po najpiękniejszych zakątkach regionu. Rozkład jazdy został przygotowany w taki sposób, by mieszkańcy Krakowa, Skawiny, Suchej Beskidzkiej, Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej mogli uczestniczyć w przejeździe rozpoczynając go i kończąc na stacji w swoim mieście.

Skład będzie kursował na następującej trasie: Kraków - Skawina - Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona - Sucha Beskidzka - Maków Podhalański - Sucha Beskidzka - Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona - Skawina - Kraków.

Pamiętajcie, że tegorocznym celem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy są najmłodsi, a dzięki waszej hojności na oddziały neonatologiczne w całej Polsce trafi sprzęt, który uratuje życie tysięcy noworodków.

Źródło: UMWM