„Badania na rynek” - nowa edycja konkursu

12-03-2018

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju wraz z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości informują o ogłoszeniu nowej edycji konkursu w ramach działania 3.2.1 „Badania na rynek” finansowanego z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój na lata 2014-2020. Szczegółowe informacje publikujemy poniżej.

Konkurs dedykowany jest mikro, małym i średnich przedsiębiorcom (MŚP) realizującym projekty inwestycyjne w miastach średnich lub na terenie gmin sąsiadujących z tymi miastami.

Konkurs został ogłoszony 14 lutego br., a nabór wniosków rozpocznie się 20 marca 2018 r. i będzie trwał do 5 grudnia 2018 r. Wnioski przyjmowane będą w rundach - pierwsza runda potrwa do 9 maja 2018 r.

Przedmiotem dofinansowania mogą być wydatki inwestycyjne, usługi doradcze lub eksperymentalne prace rozwojowe. Maksymalna wartość dofinansowania wynosi 20 mln zł.

W tegorocznej edycji naboru „Badania na rynek” wprowadzone zostały uproszczenia, dzięki którym środki w ramach działania będą dostępne dla szerszego grona przedsiębiorców:

1. Zasięg naboru został rozszerzony o projekty inwestycyjne realizowane na terenie gmin sąsiadujących z miastami średnimi (z wyłączeniem miast wojewódzkich) - lista gmin stanowi załącznik do regulaminu konkursu
  2. Obniżony został minimalny budżet projektu (kosztów kwalifikowalnych) dla średnich przedsiębiorców do 5 mln zł (wcześniej było to 10 mln zł)
  3. Dopuszczone zostało oparcie wdrożenia nowego produktu o wyniki zakupionych prac B+R (do tej pory musiały to być wyłącznie prace prowadzone samodzielnie lub zlecone przez Wnioskodawcę).

Wnioski o dofinansowanie projektu należy składać wyłącznie w wersji elektronicznej za pośrednictwem Generatora Wniosków dostępnego na stronie PARP w terminie do 5 grudnia 2018 r. (w ostatnim dniu naboru do godz. 16.00)

Regulamin konkursu oraz niezbędne załączniki: KLIKNIJ TUTAJ

Więcej informacji można uzyskać:  Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Małopolsce:  KLIKNIJ  TUTAJ

Źródło: MIiR/RS-CWP