Monety kolekcjonerskie na 100-lecie odzyskania niepodległości

13-04-2018

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Krzęcinie postanowili uczcić tę wspaniałą rocznicę, wykonując monety kolekcjonerskie. Było to nie lada wyzwanie – najpierw należało zdecydować z jakiego materiału wykonana będzie moneta, a następnie opracować ją graficznie. Szczegółowe informacje poniżej.

Dzieci zrobiły monety z masy solnej, styropianu, drewna, a nawet metalu. Wykorzystano też okrągłe przedmioty, na których umieszczono rysunki i napisy tworzące bardzo ciekawe i oryginalne projekty.

Na awersie znaleźli się przede wszystkim Marszałek Józef Piłsudski, Roman Dmowski, Ignacy Paderewski i inne postaci związane z ważnymi wydarzeniami w naszej historii. Na rewersach przeważały mapy Polski, godło czy patriotyczne obrazy. Nie zabrakło też sentencji wyrażających miłość do ojczyzny.

Wszystkie projekty wymagały dużego nakładu pracy, pomysłowości i zaangażowania. Widać, że dzieci włożyły w nie wiele serca. W drodze konkursu wybrano najpiękniejsze prace – w głosowaniu zwyciężyli:

• Karolina Ślęzak - klasa VII b;
  • Jakub Kłusek - klasa VII b;
  • Jakub Świder - klasa V a.

Serdecznie gratulujemy!

Źródło: ZSP w Krzęcinie