XV Jubileuszowa Impreza „Zachowaj Trzeźwy Umysł”!

24-04-2018

Urząd Miasta i Gminy w Skawinie oraz szkoła Podstawowa Nr 6 w Skawinie we współpracy z Centrum Kultury i Sportu serdecznie zapraszają na XV Jubileuszową Imprezę Profilaktyczno-Sportową „Zachowaj Trzeźwy Umysł”, która odbędzie się 26 maja, w godz. 12.00-17.00 w Parku Miejskim w Skawinie, obok Pałacyku „Sokół”.

Impreza stanowi element Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2018 r. oraz akcji Skawińskie Dni Profilaktyki przebiegającego pod hasłem „Bądź bliżej dziecka, uchronisz je od uzależnień”.

Organizatorzy przygotowują imprezę z myślą o dzieciach, młodzieży oraz dorosłych mieszkańcach Gminy Skawina - popierając tym samym życie zdrowe, bez przemocy, wolne od nałogów, a także aktywne spędzanie czasu wolnego, które zmniejszając stres, korzystnie wpływa zarówno na zdrowie fizyczne jak i psychiczne. W programie imprezy znajdzie się wiele atrakcji dla dzieci, młodzieży oraz całej rodziny: konkurencje sportowe – ze szczególnym uwzględnieniem biegów, a także występy artystyczne, konkursy profilaktyczne i inne.

Ciekawym elementem imprezy jest „bieg sztafety honorowej”, do udziału w której organizatorzy zapraszają przedstawicieli różnych środowisk i profesji m. in.: samorządowców, księży, strażaków, nauczycieli, przedstawicieli zakładów pracy, organizacji pozarządowych i innych podmiotów. Długość sztafety: 4 x 200 metrów. Serdecznie zapraszamy przedstawicieli różnych środowisk do udziału w sztafecie i zgłoszenie 4-osobowej drużyny do 11 maja 2018 r. Zgłoszenia przyjmują: Małgorzata Kopeć - Pełnomocnik Burmistrza ds. Przeciwdziałania Alkoholizmowi i Zapobiegania Narkomanii, tel. 12 276 01 27 lub Joanna Józefczyk-Janek Zastępca Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 6 w Skawinie, tel. 12 291 21 96. Więcej informacji: KLIKNIJ TUTAJ.

W ubiegłym roku podczas imprezy „Zachowaj Trzeźwy Umysł” sztafety tworzyli przedstawiciele:

• Rady Miejskiej w Skawinie
  • Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie
  • Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Skawinie
  • Prawicowego Bloku Samorządowego Skawina
  • Pracowników i Sympatyków Centrum Wspierania Rodziny
  • Nauczycieli Gimnazjum nr 1 w Skawinie
  • Towarzystwa Przyjaciół Skawiny
  • Skawińskiego Stowarzyszenia Partnerstwa Miast
  • Ochotniczej Straży Pożarnej Skawina II w Korabnikach
  • „Sztafeta Niebieskiego Misia” z Przedszkola Samorządowego nr 2 w Skawinie
  • Stowarzyszenia „Równa szansa”
  • Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Podgórki”
  • Środowiskowego Domu Samopomocy
  • Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym i ich Rodzinom „Kruszynki”
  • Przedszkola ZIPI „Inkluzja”
  • Stowarzyszenia Miłośników Doliny Cedronu
  • Grupy „Dzieci są ważne”
  • Przedszkola „Parkowe Skrzaty”
  • Klubu Sportowego Optima Skawina

- Mamy nadzieję, że słońce, świeże powietrze, sprawdzanie własnych sił oraz szlachetna rywalizacja w duchu fair play dostarczą uczestnikom imprezy wiele emocji i radości. Już dziś gorąco zachęcamy do udziału w imprezie! - mówi Małgorzata Kopeć, Pełnomocnik Burmistrza ds. przeciwdziałania alkoholizmowi i zapobiegania narkomanii.

Szczegółowy program imprezy: KLIKNIJ TUTAJ.

A jak bawiliśmy się w ubiegłym roku - zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć!

Źródło: PA