Finał kampanii „Rowerowy Maj” Skawina 2018 - podsumowanie!

12-06-2018

W sobotę, 9 czerwca, w upalne przedpołudnie spotkaliśmy się na skawińskich błoniach, by podsumować tegoroczną edycję „Rowerowego Maja”. Jak się bawiliśmy? Było sportowo, ekologicznie i zdrowo. Rundą honorową wokół skawińskich błoń, zakończyliśmy oficjalnie maj, ten rowerowy… i rozpoczęliśmy czerwiec.

Zanim napiszemy o statystykach, serdecznie dziękujemy raz jeszcze za:

• Waszą obecność i doskonałą zabawę oraz promienne uśmiechy;
  • pro-ekologiczną postawę;
  • promowanie aktywnych podróży;
  • za wsparcie jakie daliście swoim dzieciom w rozwijaniu ich rowerowej pasji.

Podczas finału byli z nami: Prezes Kolei Małopolskich Grzegorz Stawowy, drugi zastępca burmistrza Miasta i Gminy Skawina Tomasz Ożóg, SWSiR „Skimka” reprezentował Janusz Nowak, byliśmy również my, miejscy koordynatorzy: Magdalena Turkawska oraz Roman Gdula. Dziękujemy za obecność pań dyrektor: Urszuli Osielczak - Szkoła Podstawowa nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi w Skawinie oraz Bożeny Suder - Zespół Placówek Oświatowych w Kopance. Dziękujemy również koordynatorom placówek edukacyjnych, którym z przyjemnością wręczyliśmy upominki. Ogrom pracy jaką włożyliście w ostatnim miesiącu, pozwolił na szybkie sumowanie wyników, na każdym etapie kampanii.

Dziękujemy, że byliście z nami!

Dodatkowo:

• 182 uczestników oraz 6 nauczycieli uzyskało 100% frekwencję;
  • przekazaliśmy 418 śniadaniówek dla dzieci, które wykręciły od 12 do 18 przejazdów;
  • zaangażowaliśmy 20 koordynatorów w 8 placówkach;
  • wyprodukowaliśmy 17 tys. nalepek do dzienniczków rowerowych oraz 17 tys. nalepek na plakaty;
  • w loterii, która odbyła się podczas finału, nagrodziliśmy 178 osób;
  • energii dodawały nam słodkie, rowerowe krówki oraz marchewki, jabłuszka, arbuzy i truskawki!

WYNIKI:

NAJLEPSZA FREKWENCJA - PRZEDSZKOLA

I miejsce - Katolickie Przedszkole w Skawinie 75,8%

• NAGRODA: „Eko ćwiczeniówki skawińskiego sokoła” dla każdego dziecka, potrójny stojak rowerowy - sponsorem nagrody jest Gmina Skawina

II miejsce - Przedszkole Samorządowe nr 3 w Skawinie 65,0%

• NAGRODA: potrójny stojak - sponsorem nagrody jest Gmina Skawina

III miejsce - Przedszkole Samorządowe nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi w Skawinie 49,4%

• NAGRODA: potrójny stojak - sponsorem nagrody jest Gmina Skawina

IV miejsce - Oddział Przedszkolny ZPO w Kopance 47,2%
V miejsce - Przedszkole Samorządowe nr 5 w Skawinie 42,3%

Tytuł NAJLEPSZEJ GRUPY PRZEDSZKOLNEJ wywalczyła grupa 5 Ld „Biedronki” z Przedszkola Samorządowego nr 3 w Skawinie uzyskując 84,2% frekwencji /25 dzieci/

• NAGRODA: voucher od Kolei Małopolskich dla całej rodziny na przejazd pociągiem Kraków-Zakopane, pakiet materiałów promocyjnych również od Kolei Małopolskich, zabawny klakson od Małopolski oraz voucher na doskonalenie nauki jazdy rowerem od SWSiR „SKIMKA”.

NAJLEPSZA FREKWENCJA - SZKOŁY

I miejsce - Szkoła Podstawowa w ZPO w Kopance 64,0%

• NAGRODA: gra korytarzowa o wartości 3 tys. PLN - sponsorem nagrody jest firma Trans-AL

II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 4 w Skawinie 55,8%

• NAGRODA: stacja napraw rowerów - sponsorem nagrody jest Gmina Skawina

III miejsce - Szkoła Podstawowa nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi w Skawinie 37,6%

• NAGRODA: dwa potrójne stojaki rowerowe - sponsorem nagrody jest Gmina Skawina

Tytuł NAJLEPSZEJ KLASY wywalczyła klasa IV a ze Szkoły Podstawowej ZPO w Kopance uzyskując 80,9% frekwencji /13 uczniów/

• NAGRODA: bidon oraz notes od Małopolski, pakiet materiałów promocyjnych od Gminy Skawina oraz voucher na doskonalenie nauki jazdy rowerem od SWSiR „SKIMKA”.

Postanowiliśmy również w tym roku dodatkowo nagrodzić najlepszą klasę, w każdej szkole, za ilość „wykręconych” przejazdów:

Szkoła Podstawowa nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi w Skawinie

• klasa 1 c - 1188 przejazdów - NAGRODA: gadżety promocyjne od: Małopolska, Koleje Małopolskie, Gmina Skawina

Szkoła Podstawowa nr 4 w Skawinie

• klasa III b - 1052 przejazdy - NAGRODA: gadżety promocyjne od: Małopolska, Koleje Małopolskie, Gmina Skawina

Szkoła Podstawowa w ZPO w Kopance

• klasa IV a - 756 przejazdy - NAGRODA gadżety promocyjne od: Małopolska, Koleje Małopolskie, Gmina Skawina

GRATULUJEMY i jeździmy dalej!

Szczególne podziękowania kierujemy do członków grupy nieformalnej Rowerowa Skawina, byli z nami podczas finału: Jadwiga Gdula, Mateusz Józefczyk, Jarosław Wasiek - dziękujemy za Wasze wsparcie i ogrom wykonanej pracy!

Placówki, które wzięły udział w kampanii:

1. Przedszkole Katolickie w Skawinie
  2. Przedszkole Samorządowe nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi w Skawinie
  3. Przedszkole Samorządowe nr 3 w Skawinie
  4. Przedszkole Samorządowe nr 5 w Skawinie
  5. Zespół Placówek Oświatowych w Kopance /Szkoła Podstawowa oraz oddział przedszkolny/
  6. Szkoła Podstawowa nr 4 w Skawinie
  7. Szkoła Podstawowa nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi w Skawinie

Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych oraz grona nauczycielskiego. Pomysłodawcą kampanii jest Miasto Gdańsk, a Skawina po raz drugi wzięła udział w projekcie. Poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji,  kampania popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii. Rowerowy Maj skutecznie zmienia okolice szkół i przedszkoli na bardziej bezpieczne i przyjazne rowerzystom zmniejszając liczbę samochodów dowożących dzieci i motywując samorządy do inwestycji prorowerowych.

Źródło: PWSK/RS