XXVIII Ogólnopolski Zjazd Dziekanów Wydziałów Chemicznych

09-07-2018

Docenili walory naszego miasta. W dniach 5-7 lipca Skawina gościła Dziekanów Wydziałów Chemicznych polskich uczelni, podczas XXVIII Ogólnopolskiego Zjazd Dziekanów Wydziałów Chemicznych w Skawinie. O czym debatowano? Zapraszamy na krótką relację i do galerii zdjęć.

6 lipca z uczestnikami Zjazdu spotkał się Drugi Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Skawina Tomasz Ożóg. Celem spotkania, była chęć zainteresowania Dziekanów polskich uczelni wyższych aktualną sytuacją naszego miasta. Tomasz Ożóg przypomniał trującą historię Huty Aluminium oraz opisał obecny  przemysłowy charakter miasta. Głównym jednak przekazem wystąpienia była prośba do środowisk naukowych o pomoc w mierzeniu substancji chemicznych znajdujących się w powietrzu i w glebie.

Stacja WIOŚ - TUTAJ w naszym mieście mierzy tylko zawartość pyłów, dwutlenku siarki i tlenków azotu. Brakuje nam więc określenia rodzaju i stężenia substancji chemicznych, które są wyczuwalne w naszym mieście. Wszelkie działania podejmujemy po to, by wiedzieć czym oddychamy i jakie podejmować działania by wyeliminować szkodliwe związki.

Źródło: RS