Punkt informacyjny w Urzędzie Miasta i Gminy w Skawinie

10-07-2018

Jak wymienić ogrzewanie? Na podstawie porozumienia o współpracy ws. ograniczania niskiej emisji zawartego między Gminą Skawina a Tauron Sprzedaż sp. z o.o. - mieszkańcy naszego miasta mogą w punkcie informacyjnym działającym w Urzędzie Miasta i Gminy w Skawinie poznać ofertę firmy Tauron.

Porozumienie o współpracy ws. ograniczania niskiej emisji zawartego między Gminą Skawina a Tauron Sprzedaż sp. z o.o. TUTAJ

Zależy nam na tym, by mieszkańcy mieli ułatwiony kontakt, pomoc i wsparcie przy wymianie kotłów, dlatego cieszymy się, że także Tauron pomoże naszym mieszkańcom. Mieszkańcy mogą w nim poznać ofertę TAURONA dotyczącą ogrzewania oraz zapoznać się z warunkami wymiany swoich obecnych pieców na kotły ekologiczne.

Jak wybrać ogrzewanie.

Punkt informacyjny w Wydziale Ochrony Powietrza Urzędu przy ul. Rynek 12 (wejście od ul. Krzywej) czynny jest w godz.:

• Poniedziałek 8.00 - 15.00
  • Wtorek – czwartek 7.30 - 15.00
  • Piątek 7.30 - 14.30

Co miesiąc można także skorzystać z pomocy w Punkcie Informacyjnym PGNIG. Najbliższy dyżur 6 sierpnia 2018 r w godz. 9.00 - 17.00

Jak wybrać ogrzewanie

Na mieszkańców gminy Skawina czeka przedstawiciel TAURONA, który zaprezentuje ofertę urządzeń grzewczych, a także warunki finansowania zakupu ekologicznego pieca. Specjalista z zakresu ogrzewania doradzi, jakie urządzenie wybrać oraz przedstawi wstępną wycenę wybranego rozwiązania. Doradztwo obejmuje też przygotowanie wyceny kosztów inwestycji i eksploatacji oraz pomoc przy załatwieniu formalności i wypełnieniu dokumentacji technicznej. Zainteresowani wymianą pieca mogą także umówić się na wizję lokalną w swoim domu.

Jak uzyskać wsparcie

TAURON ma kompleksową ofertę urządzeń grzewczych - gazowych, elektrycznych i na ekogroszek. Dodaje do nich atrakcyjne warunki cenowe zakupu paliw oraz możliwość uzyskania kredytu 0% na  realizację inwestycji (RRSO: 0%). Dla klienta jest to kredyt bez prowizji, odsetek i żadnych dodatkowych opłat. Koszty kredytu pokrywa TAURON, a klient oddaje do banku tyle, ile rzeczywiście pożyczy. Co ważne, kredyt dostępny jest dla tych, którzy na wymianę pieca otrzymają częściowe dofinansowanie, np. z gminy, jak i tych, którzy nie będą ubiegać się o dopłaty.

Gmina Skawina wraz z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie uruchomiła program umożliwiający uzyskanie dofinansowanie do wymiany pieca. Dzięki niemu mieszkańcy gminy mogą uzyskać zwrot w wysokości do 50% kosztów kwalifikowanych, tj.: demontażu starego kotła i montażu nowego wraz z wewnętrzną instalacją  c.o. i c.u., zakup i montaż niezbędnej armatury.

Źródło: RS