Dzień Organizacji Pozarządowych i Inicjatyw Obywatelskich 2018

13-09-2018

2 września w Parku Miejskim w Skawinie odbyła się już druga edycja Dnia Organizacji Pozarządowych i Inicjatyw Społecznych. Podczas DOPIS 2018 można było poznać lokalne stowarzyszenia i inicjatywy społeczne oraz wziąć udział w grze stanowiskowej #SkawinazINICJATYWĄ. Zapraszamy do galerii zdjęć!

Łącznie podczas Dnia Organizacji Pozarządowych i Inicjatyw Społecznych 2018 zaprezentowało się 27 organizacji, które na przygotowanych stanowiskach przedstawiały swoją ofertę, a ponadto możliwości włączenia się w ich działalność. Mieszkańcy korzystając z oferowanych atrakcji, chętnie włączyli się w grę stanowiskową i wykonywali zadania przygotowane przez organizacje.

Uczestnicy wydarzenia mieli okazję wziąć udział w plenerze malarskim lub warsztatach plastycznych, muzycznych, ekologicznych i kulinarnych, stworzyć kreatywną pamiątkę, zobaczyć pokaz robotów, sprawdzić swoją wiedzę w quizie historyczny, pokonać sprawnościowy i rowerowy tor przeszkód, powędkować, zagrać w meczu siatkówki oraz zasmakować w lokalnych potrawach (palce lizać!).

Każdy uczestnik gry, który wykonał zadania na minimum 15 różnych stanowiskach mógł wziąć udział w trzech losowaniach nagród (o godz. 16.00, 17.00 i 18.00). Do szczęśliwców  trafiło 30 atrakcyjnych nagród ufundowanych przez biorące udział w DOPIS 2018 organizacje oraz Gminę Skawina.

Niewątpliwą atrakcją były liczne występy na scenie przygotowane przez organizacje pozarządowe i inicjatywy społeczne:

• program muzyczno- taneczny przygotowany przez Stowarzyszenie Równa Szansa;
  • występ wokalny zespołu „Radośni” współpracujący z Towarzystwem Przyjaciół Skawiny;
  • skecz gwarowy w wykonaniu Koła Gospodyń Wiejskich w Krzęcinie;
  • występ muzyczny przygotowany przez Fundację Środowiskowy Dom Samopomocy;
  • pokaz Aikido w wykonaniu dzieci zdrowych i niepełnosprawnych przygotowany przez Fundację INKLUZJA – Edukacja Włączająca;
  • występ wokalny członków Skawińskiego Stowarzyszenia Klubu Seniora Seniorek;
  • scenka „Jubileusz Małżeński” w wykonaniu Przyjaciół Ziemi Krzęcińskiej i Klubu Seniora;
  • pokaz Capoeira - Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym i Ich Rodzinom Kruszynki w Skawinie.

Miłym akcentem kończącym Dzień Organizacji Pozarządowych i Inicjatyw Społecznych 2018 było rozstrzygnięcie plebiscytu na najciekawszą prezentację organizacji pozarządowej i inicjatywy społecznej. Nagrody zdobyły: Fundacja „Wyobraź sobie”, Stowarzyszenie Dzieci są ważne oraz Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym oraz ich rodzinom „KRUSZYNKI”. Gratulujemy!

W Dniu Organizacji Pozarządowych i Inicjatyw Społecznych udział wzięli:

• Skawińskie Stowarzyszenie Partnerstwa Miast
  • Prawicowy Blok Samorządowy „Skawina”
  • Młodzieżowe Centrum Kariery
  • Ekodoradca
  • Rowerowa Skawina
  • LGD Blisko Krakowa
  • Fundacja Biuro Inicjatyw Społecznych.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć i relacji przygotowananej przez Telewizję Skawina!

GALERIA ZDJĘĆ: KLIKNIJ TUTAJ

RELACJA TV SKAWINA: KLIKNIJ TUTAJ