UWAGA! Korekta terminu zamknięcia obwodnicy Skawiny!

04-10-2018

Wykonawca przebudowy obwodnicy Skawiny (firma Strabag) uprzejmie informuje o korekcie terminu rozpoczęcia robót, które ze względu na brak wszystkich uzgodnień planowane jest od dnia 22 października 2018 r. Wówczas planowane jest rozpoczęcie prac związanych z budową ronda dla inwestycji (...)

(...) „Zaprojektowanie i przebudowa istniejącej drogi klasy G do klasy GP na odcinku od km 0+000 (koniec przebudowy skrzyżowania z ul. Krakowską) do km 0+998 (dowiązanie do istniejącej drogi nr 44) skrzyżowania ulic: Hałacińskiego i ul. Stanisława Chmielka w Skawinie”.

Zamknięcie planowane jest na okres 44 dni.

(plik w większej rozdzielczości dostępny jest w załączniku)

Prace te spowodują, że w ww. okresie obwodnica na tym odcinku będzie całkowicie nieprzejezdna, przy czym zostanie utrzymany dojazd do przyległych firm. Organizacja ruchu na poszczególnych etapach inwestycji będzie regulowana oznakowaniem - prosimy o uważne śledzenie wprowadzanych zmian (pierwsze prace na tym odcinku rozpoczną się już 8 października 2018 r.).

W razie wątpliwości prosimy o kontakt z przedstawicielem wykonawcy inwestycji:

Strabag Infrastruktura Południe Sp. z o.o.
Piotr Przesławski
tel.: 787 929 139

Powyższe rozwiązanie jest podyktowane obowiązującym harmonogramem inwestycji określonym przez Ministerstwo Infrastruktury oraz możliwością maksymalnej intensyfikacji prac (co pozwoli zminimalizować czas trwania uciążliwości), a jednocześnie zostało poprzedzone konsultacjami pomiędzy zarządcą drogi (gminą Skawina) a inwestorem i przyszłym zarządcą (GDDKiA), co pozwoliło wybrać optymalny wariant.

Źródło: GK/Strabag Infrastruktura Południe Sp. z o.o.