Mistrzostwo Polski dla Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego!

Mistrzostwo Polski dla Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego!

09-10-2018

Marek Grabowski, Dawid Mrowiec, Wojciech Śniegula zajęli pierwsze miejsce na zakończonych we wrześniu w Olsztynie XVII Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Medycznym. Łącznie w zawodach rywalizowało 49 ekip, które przyjechały z całej Polski oraz Ukrainy. Gratulujemy i zapraszamy na krótką relację!

 
W Olsztynie rywalizowały zespoły już wyłonione spośród najlepszych, ponieważ Mistrzostwa Polski to ukoronowanie zawodów regionalnych, które rozgrywane są kilkakrotnie w ciągu roku.

- Cieszymy się bardzo z sukcesu, ale dla nas ważny był przede wszystkim sam udział w mistrzostwach – podkreśla Marek Grabowski – Zawody dają niepowtarzalną możliwość sprawdzenia się i potrenowania. Pozoracje są najczęściej wzorowane na prawdziwych wyjazdach, więc można poćwiczyć w sytuacjach bardzo zbliżonych do naszej codziennej pracy - dodaje. 

Krakowskie Pogotowie Ratunkowe reprezentowali: Marek Grabowski (strażak OSP Rzozów), Dawid Mrowiec oraz Wojciech Śniegula (strażak OSP Kryspinów). Organizatorzy przygotowali 8 zadań, w tym jedno nocne i jedno sprawnościowe. Zawodnicy musieli się zmierzyć z różnymi sytuacjami, z jakimi spotykają się w swej codziennej pracy. Oceniana była wiedza medyczna, umiejętność znalezienia rozwiązania w trudnych sytuacjach, umiejętność udzielania wsparcia psychologicznego, odporność na stres oraz współpracę z innymi służbami bezpieczeństwa. Ratownicy musieli m.in. wydobyć z wody i udzielić pomocy kobiecie, która wskoczyła do jeziora, czego skutkiem był uraz kręgosłupa. Sprawdzali również swoje umiejętności podczas pozorowanego wesela, na którym trzeba było w bardzo krótkim czasie prawidłowo rozpoznać różne dolegliwości u dużej liczby pacjentów. Przygotowano również symulację, podczas której samochód wjechał w tłum ludzi, powodując liczne obrażenia. Do zadań należało również pomoc poparzonym oraz po porażeniu piorunem.

W ciągu tego roku pracownicy Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego kilkakrotnie stawali na podium i zajmowali wysokie pozycje na zawodach zarówno regionalnych, jak i zagranicznych. Zdobyli również tytuł mistrzowski podczas tegorocznych XIII Międzynarodowych Zimowych Mistrzostw w Ratownictwie Medycznym w Bielsku-Białej. Od roku 2001 w zawodach w ratownictwie medycznym startowało ponad 60 zespołów Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego, wiele razy zdobywając wysokie miejsca. 

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Galeria zdjęć: KLIKNIJ TUTAJ

Źródło: OSP Rzozów

« Powrót

Drukuj

Jakość powietrza

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Urząd Miasta i Gminy w Skawinie

Rynek 1, 32-050 Skawina

Tel. centrala: +48 12 277 01 00

Fax +48 12 277 01 10

urzad@um.skawina.net

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 17.00
Wtorek 7.30 - 15.30
Środa 7.30 - 15.30
Czwartek 7.30 - 15.30
Piątek 7.30 - 14.30

© 2009 by UMIG Skawina. Aplikacje internetowe i tworzenie stron WWW by ESC SA.