Rusza małopolska edycja konkursu Barwy Wolontariatu 2018

11-10-2018

Do 10 listopada zgłaszać można kandydatury wolontariuszy do konkursu „Barwy Wolontariatu”.  Konkurs stwarza możliwość zaprezentowania działań wolontariuszy i ciekawych akcji wolontariackich, pozwala promować miejsca współpracujące z wolontariuszami oraz pokazać różność działań społecznych.

W tym roku konkurs odbywać się będzie już po raz siedemnasty i będzie okazją, by w szczególny sposób podziękować wolontariuszom, na co dzień współpracującym z organizacjami pozarządowymi, placówkami publicznymi i osobami prywatnymi.

Dzięki nadsyłanym zgłoszeniom organizatorzy mają okazję poznać i nagradzać ciekawe postaci wolontariuszy, którzy angażują się w przeróżne obszary działań społecznych,  min. w wolontariat w kulturze, przy imprezach sportowych, wydarzeniach okolicznościowych, wolontariat w szpitalach, hospicjach, przy udzielaniu korepetycji, odwiedzania osób starszych, pomoc niepełnosprawnym i wiele, wiele innych.

ZGŁOSZENIA

Kandydatów do konkursu należy zgłaszać do Regionalnego Centrum Wolontariatu w Krakowie:
osobiście lub listownie na adres: ul. Kamienna 10/6, 31-403 Kraków (liczy się data wpływu)
pocztą elektroniczną na adres:  konkurs@wolontariat-malopolska.pl

TERMIN ZGŁOSZEŃ:  10 listopada 2018

Zgłoszeń do konkursu dokonywać należy na załączonym formularzu.  Zgłoszenie może być wypełnione elektronicznie, należy jednak pamiętać o odręcznym podpisie. Zgłaszać można od jednego do pięciu kandydatów. Dla każdego kandydata proszę wypełnić jeden formularz. Nominowani do konkursu kandydaci swoją aktywność wolontarystyczną mogą wykonywać w dowolnym obszarze życia społecznego. Do każdego formularza zgłoszeniowego dołączyć należy opis działalności nominowanej osoby. Opis powinien być zamieszczony na max 4 stronach maszynopisu i dołączony do formularza zgłoszeniowego. Opis może mieć dowolną formułę np. wspomnienie, relację, refleksję, pamiętnik i musi być sporządzony w formie maszynopisu lub pliku komputerowego (w przypadku zgłoszeń dokonywanych pocztą elektroniczną).

KTO MOŻE BYĆ NOMINOWANY?

Nominowani do konkursu mogą być wolontariusze indywidualni lub grupy wolontariuszy, rodziny, które wspólnie podejmują działania społeczne.

Do każdego formularza zgłoszeniowego dołączyć należy opis działalności nominowanej osoby/grupy. Opis powinien być zamieszczony na max 4 stronach maszynopisu i dołączony do formularza zgłoszeniowego. Opis może mieć dowolną formułę np. wspomnienie, relację, refleksję, pamiętnik. Opis musi być sporządzony w formie maszynopisu lub pliku komputerowego (w przypadku zgłoszeń dokonywanych pocztą elektroniczną).

Przypominamy:  Kapituła konkursu dokonuje wyboru na podstawie przesłanych zgłoszeń, dlatego warto dokładnie i ciekawie opisać aktywność wolontariuszy.

Nominowani do konkursu mogą być pojedynczy wolontariusze, grupy wolontariuszy, rodziny, które wspólnie podejmują działania społeczne.

KTO MOŻE DOKONAĆ ZGŁOSZENIA?

Zgłoszeń wolontariuszy do konkursu mogą dokonywać organizacje pozarządowe, grupy samopomocowe, instytucje państwowe, samorządowe, przedsiębiorstwa, które realizują program wolontariatu pracowniczego, osoby prywatne korzystające z pomocy wolontariuszy, a także zgłaszać mogą się sami wolontariusze.

W przypadku zgłoszeń dokonywanych przez osoby prywatne lub samych wolontariuszy konieczne jest potwierdzenie faktu działalności wolontariusza przez organizację lub instytucję, która może o tym fakcie zaświadczyć.

Wolontariusze nominowani w Konkursie zostaną zaproszeni na uroczystą Małopolską Galę Wolontariatu, która odbędzie się 30 listopada 2018 roku w kinie ARS przy ul. Św. Tomasza 11 w Krakowie.

DO POBRANIA:
Barwy_wolontariatu_2018_regulamin
Barwy_Wolontariatu_2018_formularz zgłoszeniowy

ORGANIZATOR:
„Barwy Wolontariatu” to konkurs organizowany przez Stowarzyszenie Regionalne Centrum Wolontariatu w Krakowie oraz Ogólnopolską Sieć Centrów Wolontariatu.

W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt:

mailowy:  krakow@wolontariat.org.pl
telefoniczny: 603 332 868 (Katarzyna Puśledzka, poniedziałek i czwartek w godzinach 14-18)

Projekt jest realizowany pod honorowym patronatem Wojewody Małopolski oraz pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Małopolskiego.

Źródło: Regionalne Centrum Wolontariatu w Krakowie