Komunikat w sprawie budowy ciągów pieszo-rowerowych!

Komunikat w sprawie budowy ciągów pieszo-rowerowych!

30-11-2018

Szanowni Państwo, od wielu tygodni temat budowy ciągów pieszo-rowerowych (a w zasadzie zastój i brak kontynuacji prowadzonych prac) jest dla nas jednym z większych wyzwań, przed jakimi z formalnego punktu widzenia stanęła gmina. Poniżej publikujemy informację dotyczącą aktualnej sytuacji w związku z tą inwestycją.


Zdajemy sobie sprawę, że brak postępów wzbudza w Państwu złość, zwężenia wymagają wolniejszej jazdy a miasto w wielu miejscach jest po prostu rozkopane. Taki jest stan faktyczny na koniec 2018 r. Czy te inwestycje są Skawinie potrzebne? Zdecydowanie TAK! Plan mobilności to przyszłość Skawiny, która bez inwestycji w zintegrowany transport, a w tym przede wszystkim w bezpieczną infrastrukturę pieszą i rowerową zawsze będzie stała w korkach!

Dziś chcielibyśmy poinformować, że Gmina Skawina, po wielu trudnościach z dotychczasowym Wykonawcą, w końcu skutecznie przejęła dokumentację projektową oraz plac budowy. Pozwoliło to na wznowienie prac na ulicach, na których sytuacja w Skawinie jest najtrudniejsza, czyli na:

  • ul. Radziszowskiej, obecnie trwają prac związane z ułożeniem krawężnika, położeniem warstw stabilizacyjnych oraz uzupełnieniem masą bitumiczną ubytków pomiędzy krawężnikiem, a drogą. Prace powinny zostać zakończone w ciągu 3 tygodni;
  • ul. Żeromskiego w kierunku ul. Witosa - trwają prace związane z budową połączenia  pieszo-rowerowego  tych dwóch ulic. Wykonawca na czas budowy umożliwia ruch pieszy po tymczasowym chodniku. 
  • ul. Batorego - w najbliższym tygodniu rozpoczną się prace związane z zabezpieczeniem i uporządkowaniem terenu oraz ułożeniem warstw stabilizacyjnych.  Jeśli pogoda w perspektywie najbliższych 2-3 miesięcy będzie sprzyjająca to ul. Batorego zostanie wykonana, zgodnie z założeniami projektu, czyli zostanie wykonany na niej woonerf. Jeśli natomiast zima a zwłaszcza mróz nie pozwolą na prowadzenie prac, wówczas przewidujemy kontynuację na wiosnę 2019 r, jak tylko warunki atmosferyczne na to pozwolą.


Przepraszamy Państwa za  niedogodności jakie napotkaliście na swojej drodze do domu, pracy, szkoły. Dziękujemy za wyrozumiałość i cierpliwość.Tomasz Ożóg
Drugi Zastępca
Burmistrza Miasta i Gminy Skawina

Źródło: PWSK

« Powrót

Drukuj

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Urząd Miasta i Gminy w Skawinie

Rynek 1, 32-050 Skawina

Tel. centrala: +48 12 277 01 00

Fax +48 12 277 01 10

urzad@um.skawina.net

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 17.00
Wtorek 7.30 - 15.30
Środa 7.30 - 15.30
Czwartek 7.30 - 15.30
Piątek 7.30 - 14.30

© 2009 by UMIG Skawina. Aplikacje internetowe i tworzenie stron WWW by ESC SA.