Rozpoczynamy inwentaryzację źródeł ciepła!

11-02-2019

Informujemy, że formularz inwentaryzacyjny dotyczący źródeł ciepła, termomodernizacji oraz odnawialnych źródeł energii w budynkach będzie dostępny w wersji elektronicznej od najbliższego piątku tj. 15 lutego 2019 r. Akcja inwentaryzacji budynków potrwa około dwóch miesięcy. Dziękujemy za zaangażowanie i każdą ankietę!

Inwentaryzacja będzie prowadzona w dogodnej dla mieszkańca formie:

• poprzez wypełnienie formularza elektronicznego na stronie (dostępny od 15 lutego) - potrzebny będzie specjalny TOKEN (kod), który otrzymają Państwo z nakazem podatkowym lub pocztą;
  • pisemnej, poprzez wypełnienie formularza (formularze inwentaryzacyjne będą dostarczane różnymi kanałami m.in.: nakazami podatkowymi oraz odrębnymi listami w zależności od miejscowości i położenia budynku) oraz złożenie go osobiście lub przesłanie za pośrednictwem poczty na adres: Gminy Skawina, ul. Rynek 12, 32-050 Skawina;
  • elektronicznej, poprzez wysłanie skanu lub zdjęcia na adres e-mail Gminy Skawina: urzad@um.skawina.net.

Zachęcamy w szczególności  do uzupełnienia formularza on-line,
już od 15 lutego 2019 r. - KLIKNIJ TUTAJ.

To proste: wejdźcie na stronę  www.zone.itl.waw.pl i skorzystajcie z tokenu (specjalnego kodu), który otrzymaliście wraz z nakazem podatkowym lub w osobnym liście. Ale to nie koniec: każdy z Was po wypełnieniu ankiety on-line może wybrać sobie upominek od nas:

👉 voucher na kawę i ciastko w jednej z poniższych kawiarni:

• Kawiarnia Mood
  • KAWIARNIA CZTERY PORY ROKU W SKAWINIE
  • Fiku miku&cafe
  • White Dog Cafe

👉 voucher na godzinną zabawę w kulkolandzie

• Fiku miku&cafe
  • Kolorado (przy kawiarni White Dog Cafe)

👉 voucher na godzinę wodnego szaleństwa:

• na basenie „Camena” w Centrum Kultury i Sportu w Skawinie

Zachęcamy do wypełniania!

Na obszarze Gminy Skawina obowiązuje Uchwała Nr XXXII/452/17 Sejmiku Województwa Małopolskiego (tzw. „uchwała antysmogowa”) z dnia 23 stycznia 2017 r. w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa małopolskiego ograniczeń i zakazów w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw, która stanowi akt prawa miejscowego z zakresu ochrony środowiska. W celu przygotowania przez Gminę Skawina odpowiedniej pomocy dla mieszkańców, która pomoże w dostosowaniu źródeł ciepła do wymogów „uchwały antysmogowej”, niezbędna jest informacja o ilości i rodzaju węglowych źródeł ciepła, a także potrzebach mieszkańców w zakresie termomodernizacji budynków oraz odnawialnych źródeł energii. Przekazane przez Państwa informacje będą niezwykle użyteczne i zostaną wyłącznie wykorzystane do tworzenia nowych form wsparcia mieszkańców w zakresie pomocy doradczej oraz finansowej.

Dziękujemy za zaangażowanie i każdą uzupełnioną ankietę!

Dodatkowych informacji udziela:

Wydział Ochrony Powietrza
ul. Rynek 12 (wejście od ul. Krzywej)
tel.: 12 2770167

Źródło: OP