Gminny Festiwal Form Teatralnych „Melopmena” 2019

14-03-2019

7 marca, po raz drugi, odbył się Gminny Festiwal Form Teatralnych  Melopmena, zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Radziszowie we współpracy z Centrum Kultury i Sportu w Skawinie. Festiwal otworzyła Dyrektor Teresa Sławik, inicjatorka tego wydarzenia, promującego młode talenty.

Imprezę, po raz kolejny już, honorowym patronatem objął Burmistrz Miasta i Gminy Skawina. W tym roku publiczność mogła zobaczyć  na scenie uczniów z Zespołu Szkół Katolickich,  dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3, podziwiać „Perełki” ze  Szkoły Podstawowej nr 1, a także grupę teatralną „Groszek” z  Zelczyny, „Bajkę” z Radziszowa oraz „Marzycieli” z  SOSW.

Jury, pod przewodnictwem Andrzeja Morawy, przyznało I miejsce „Perełkom” za spektakl pt. „Zuzia”, II miejsce przypadło w udziale uczniom z ZSK za humorystyczne jasełka, na trzecim miejscu uplasowało się koło teatralne „Groszek” z Zelczyny z przedstawieniem pt. „Kot w butach”.

Przyznano również mnóstwo wyróżnień indywidualnych dla młodych, niezwykle uzdolnionych, aktorów. Wszyscy pokazali się z jak najlepszej strony, a spektakle były ciekawe, kreatywne i  godne uwagi. Zwycięzcom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy i do zobaczenia, mamy nadzieję, za rok.

Autor tekstu: Iwona Jaśkowiak

Źródło: SP Radziszów