Ekointerwencja dostępna z poziomu województwa!

11-04-2019

Władze województwa stworzyły internetowy formularz, poprzez który można zgłaszać: przypadki spalania odpadów, eksploatacji instalacji i spalania paliw, które nie spełniają wymagań uchwały antysmogowej oraz sprzedaży węgla złej jakości. Szczegóły poniżej zapraszamy!

Nie tylko mieszkańcy Gminy Skawina ale również pozostali mieszkańcy Małopolski będą mogli zgłosić przypadki spalania śmieci czy handlu węglem złej jakości, nie zastanawiając się nad tym, gdzie należy zadzwonić. Władze województwa stworzyły internetowy formularz, poprzez który będzie można zgłosić taką sytuację.

Formularz Ekointerwencji został udostępniony mieszkańcom Małopolski 26 marca. Za jego pośrednictwem można zgłaszać – również anonimowo – wszelkie przypadki łamania przepisów środowiskowych, niezależnie od miejsca pobytu, bez potrzeby szukania aktualnych danych kontaktowych do przesłania zgłoszenia. Każde zgłoszenie zostaje automatycznie przekierowane do właściwego organu kontroli. Jednocześnie Urząd Marszałkowski prosi o informację zwrotną na temat wyników przeprowadzonych działań kontrolnych.

Formularz Ekointerwencji można znaleźć na stronie:

Uruchomienie formularza Ekointerwencji to jeden z elementów projektu EkoMałopolska, którego celem jest mobilizacja mieszkańców regionu i samorządów do aktywniejszej walki o czyste powietrze.

Zgłoszenia w przypadku podejrzenia spalania odpadów można również przekazywać Straży Miejskiej w Skawinie

Wydziału Ochrony Powietrza
Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie