Nabór do filii „północ” - dzienna opieka i aktywizacja!

12-04-2019

W najbliższy poniedziałek, 15 kwietnia br., rozpoczynamy wraz z MGOPS w Skawinie, nabór ciągły uczestników do filii placówki dziennej opieki i aktywizacji osób starszych - filia „północ”, Klub Samopomocowy w Radziszowie. Placówka zlokalizowana będzie w dworze Dzieduszyckich w Radziszowie, przy ul. Szkolnej 4. Szczegóły poniżej.

Placówka prowadzona będzie w ramach realizacji projektu pn. „Utworzenie placówek wsparcia dla seniorów, osób zależnych oraz ich opiekunów na terenie Gminy Skawina” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa 9. Region spójny społecznie, Działania 9.2 Poddziałanie 9.2.2, z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Klub Samopomocowy w Radziszowie przeznaczony jest dla 20 osób, które ukończyły 60 rok życia, niesamodzielnych, zamieszkałych na terenie Gminy Skawina. Klub Samopomocowy zapewni realizację zadań mających na celu aktywizację, rozwój zainteresowań i poprawę funkcjonowania osób starszych i ich rodzin, poprzez:

1. usługi opiekuńczo-pielęgnacyjne zapewniające pomoc w wykonywaniu czynności dnia codziennego;
  2. usługi aktywizująco-usprawniające, podnoszące sprawność i motywację uczestników do udziału w życiu społecznym i rodzinnym oraz inicjujące integrację międzypokoleniową;
  3. usługi wspomagające, dedykowane zarówno uczestnikom jak i ich rodzinom, polegające na udzieleniu informacji, poradnictwie, edukacji i wsparciu w radzeniu sobie w sytuacji choroby, starości, niepełnosprawności
  4. usługi wsparcia i konsultacji psychologicznych;
  5. oddziaływania terapeutyczne - grupowe i indywidualne, kluby dyskusyjne, warsztaty biograficzne i spotkania międzypokoleniowe;
  6. zajęcia w formie arteterapii, biblioterapii, muzykoterapii, choreoterapii, terapii informatycznej, rozrywkowej, reminiscencyjnej, terapii ruchowej i terapii kulinarnej. W miarę możliwości realizowana będzie również ergoterapia.

Rekrutacja:

Szczegółowe informacje, formularz zgłoszeniowy wraz z załącznikiem, będą dostępne na stronie internetowej MGOPS w Skawinie, stronie internetowej Urzędu Miasta i Gminy Skawina lub w formie papierowej w Miejsko Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej, ul. Żwirki i Wigury 13 w Skawinie, w Biurze Obsługi Mieszkańców, ul. Rynek 14 w Skawinie oraz w dworze Dzieduszyckich, ul. Szkolna 4 w Radziszowie.

Potencjalni uczestnicy projektu będą mogli złożyć formularz zgłoszeniowy wraz z załącznikiem:

• w Miejsko Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej, ul. Żwirki i Wigury 13 w Skawinie,
  • w Biurze Obsługi Mieszkańców, ul. Rynek 14 w Skawinie,
  • w dworze Dzieduszyckich ul. Szkolna 4 w Radziszowie,
  • za pośrednictwem poczty i przez e PUAP.

Rekrutacja realizowania będzie przez pracowników MGOPS oraz pracowników Klubu Samopomocowego w godzinach pracy jednostek.

W przypadku osób niepełnosprawnych, które nie będą mogły złożyć formularza i załączników osobiście i nie będą posiadały dostępu do Internetu, koordynator projektu prześle formularze do wskazanego przez osobę niepełnosprawną miejsca. Po wcześniejszym kontakcie telefonicznym w szczególnych przypadkach będzie możliwe w przypadku osób niemobilnych dostarczenie i odbiór dokumentów osobiście przez koordynatora projektu lub wyznaczoną przez niego osobę, również w miejscu wskazanym przez potencjalnego uczestnika projektu.

Informujemy ponadto, że docelowo w 2019 r. zostaną uruchomione na terenie Gminy Skawina łącznie trzy placówki dziennej opieki i aktywizacji osób starszych:

• Klub Samopomocowy w Skawinie - Placówka dziennej opieki i aktywizacji osób starszych;
  • w formie dla osób niesamodzielnych w Skawinie w formie klubu samopomocowego, przeznaczona dla 30 osób. Będzie ona dedykowana osobom o specjalnych potrzebach, z chorobą Alzheimera, Parkinsona, po przebytych udarach oraz doświadczonych chorobami otępiennymi, zamieszkałym na terenie Gminy Skawina.
  • Klub Samopomocowy – filia w Jurczycach, przeznaczona dla 20 osób, które ukończyły 60 rok życia, niesamodzielnych, zamieszkałych na terenie Gminy Skawina.

Nabór do tych placówek rozpocznie się w maju 2019 r.

Informacje na temat naboru i przebiegu rekrutacji można uzyskać w Miejsko Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej, ul. Żwirki i Wigury 13 w Skawinie,  tel. 12 276 21 37.

Dokumenty do pobrania:

• FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY