Spotkanie instytucji odpowiedzialnych za ochronę środowiska

13-05-2019

W środę, 8 maja 2019 r., odbyło się spotkanie koordynacyjne instytucji odpowiedzialnych za ochronę środowiska na terenie Gminy Skawina, podczas którego omówiono podejmowane działania w poszczególnych instytucjach i poruszono bieżące kwestie dotyczące zakładów przemysłowych.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele: Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Krakowie, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, Starostwa Powiatowego w Krakowie, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie oraz Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie.

W trakcie spotkania przedstawiciele Valeo Autosystemy Sp. z o.o. oraz Vesuvius Poland Sp. z o.o. przedstawili podejmowane działania przez przedsiębiorstwa.

Dodatkowo omówiono działania w kontekście przedsiębiorstw, które nie wykazały chęci współpracy z Radą Naukową powołaną przy Burmistrzu Miasta i Gminy Skawina w zakresie ograniczania uciążliwości ich funkcjonowania tj. Nicromet Sp. z o.o., Raf Spojler

Poruszano również kwestie związane z podejmowanymi działaniami wobec przedsiębiorstwa Arena Comet SCS Polska Sp. z o.o. w którym stwierdzono nieprawidłowości w zakresie funkcjonowania.

Źródło: OP