Szkolenie dla realizatorów Programu „Przyjaciele Zippiego”

14-05-2019

Biuro - Centrum Wspierania Rodziny Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie organizuje bezpłatne szkolenie „Przyjaciele Zippiego” dla nauczycieli, wychowawców, realizatorów międzynarodowego programu promocji zdrowia psychicznego pod nazwą „Przyjaciele Zippiego”. Szczegóły poniżej, zapraszamy!

Przyjaciele Zippiego - to międzynarodowy program psycho-edukacyjny z zakresu profilaktyki uniwersalnej i promocji zdrowia psychicznego. Od 2013 r. jest wpisany na listę programów rekomendowanych przez PARPA, KBPN i ORE. Jest realizowany przez nauczycieli szkół podstawowych i przedszkoli z dziećmi w wieku 5 - 9 lat. Został opracowany w celu wyposażenia małych dzieci w podstawowe kompetencje społeczno-emocjonalne, które pomagają radzić sobie w sytuacjach trudnych, a w przyszłości pozwolą im dobrze funkcjonować w relacjach z innymi ludźmi i unikać zachowań ryzykownych. W efekcie udziału w zajęciach, u dzieci następuje wzrost umiejętności komunikacyjnych, współpracy w grupie i rozwiązywania konfliktów. Program uczy dzieci jak radzić sobie z codziennymi trudnościami, jak rozpoznawać i nazywać uczucia, jak o nich rozmawiać oraz jak najlepiej dobierać sposoby rozwiązywania konfliktów, zachęca do współpracy i pomagania innym. Zakładanym rezultatem realizacji programu  „Przyjaciele Zippiego”  jest również wzrost kompetencji wychowawczych nauczycieli. Program stwarza możliwość lepszego poznania dzieci i indywidualizacji pracy z uczniem.

Jest to Program międzynarodowy, realizowany obecnie w wielu krajach. Właścicielem Programu  „Przyjaciele Zippiego”  jest angielska Fundacja Partnership for Children.      Zakres tematyczny szkolenia - TUTAJ. http://cwr-skawina.pl/szkolenie-dla-realizatorow-programu-przyjaciele-zippiego/

Serdecznie zapraszamy nauczycieli, wychowawców, pedagogów pracujących z dziećmi w przedziale wiekowym 5-9 lat w przedszkolach i szkołach na ternie gminy Skawina do uczestnictwa w szkoleniu.

Termin warsztatów:

• (cz. 1)  5 czerwca 2019 r.
  • (cz. 2)  11 czerwca 2019 r. godz. 9.00-13.30

Miejsce realizacji warsztatów:

• Biuro - Centrum Wpierania Rodziny ul. Ks. J. Popiełuszki 17.

Szczegóły organizacyjne dotyczące naboru oraz karty zgłoszenia zostały przekazane do szkół i przedszkoli.  Warsztaty stanowią element Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na rok 2019.

Źródło: CWR