„KRWIoOBIEG TERYTORIALSA” – nowa akcja 11. MBOT

07-06-2019

W sobotę, 8 czerwca, 11 Małopolska Brygada Obrony Terytorialnej organizuje na terenie Wojskowego Klubu Sportowego Wawel Kraków przy ul. Podchorążych 3, akcję krwiodawstwa połączona z piknikiem rodzinnym, atrakcjami dla dzieci, pokazem wyposażenia oraz promocją służb mundurowych.

Zbiórka krwi:

Jedna jednostka krwi może uratować życie trzem osobom. W sobotę, 8 czerwca w godzinach 9.00 – 15.00, każdy uczestnik pikniku będzie mógł oddać krew i zostać bohaterem. Wojskowe Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie przygotowało z tej okazji specjalny wojskowy autobus przeznaczony do pobierania krwi w warunkach polowych. Każdy krwiodawca otrzyma unikatową wojskową monetę przygotowaną na tę okazję przez Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej oraz drobny upominek związany z 11 Małopolską Brygadą Obrony Terytorialnej.

Atrakcje:

Małopolska Brygada we współpracy z WKS Wawel Kraków przygotowała szereg atrakcji: pokaz sprzętu i wyposażenia wszystkich służb mundurowych, punkty promocyjne: wojskowe, policyjne, straży pożarnej, straży miejskiej, żandarmerii, uczelni krakowskich, Muzeum Armii Krajowej (oryginały i repliki broni i umundurowania z II Wojny Światowej) oraz Zakładów Mechanicznych w Tarnowie prezentujących najnowsze polskie karabiny snajperskie, maszynowe, moździerze i granatniki. Ponadto dla uczestników pikniku przygotowano wojskową grochówkę, pokaz mody lat 40., masaż relaksacyjny, badanie skóry. Dla dzieci - dmuchany tor przeszkód, dmuchaną zjeżdżalnię, bezpłatną watę cukrową, pokaz przygotowania lemoniady, zabawy ruchowo – edukacyjne (14 punktów).

Parking:

Dla zmotoryzowanych przygotowano miejsca parkingowe na terenie Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, wjazd od ulic:

• Adama Chmiela,
  • Warmijskiej
  • oraz Mariana Smoluchowskiego.

Zachęcamy wszystkich, którzy mogą oddać krew do wzięcia udziału w akcji. Przed nami długi weekend Bożego Ciała oraz wakacje – okresy, w których na krew w szpitalach występuje największe zapotrzebowanie.

mjr Bartosz Kubal
Oficer Prasowy