Usunięto szykanę na ul. Radziszowskiej

09-07-2019

Dziś, tj. we wtorek 9 lipca, usunięto szykanę na ul. Radziszowskiej. To efekt piątkowej decyzji burmistrza Norberta Rzepisko. W piątek Burmistrz Miasta i Gminy Skawina poinformował o zmianach w projekcie budowy ulicy Radziszowskiej. Szykana została zlikwidowana. Szczegóły poniżej.

– Analizując wszystkie za i przeciw, wsłuchując się w głos mieszkańców, podjęliśmy decyzję o likwidacji szykany, która jest budowana na ulicy Radziszowskiej – mówił burmistrz Norbert Rzepisko.

Poinformował również, że zbierze się specjalny zespół, w skład którego wejdzie projektant, urzędnicy oraz przedstawiciel mieszkańców, aby wypracować nowe zasady bezpieczeństwa na drodze. Burmistrz podkreślił, że kluczowe jest bezpieczeństwo dzieci uczęszczających do Przedszkola nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi w Skawinie.

We wtorek drogowcy zlikwidowali szykanę. Powstałe ubytki w asfalcie zostały uzupełnione specjalną warstwą żwirową. Jeszcze w lipcu br. Powiat Krakowski, w którego zarządzie jest ww. droga planuje wykonać nową nawierzchnię. O dokładnym terminie realizacji tych prac będziemy informować.

Źródło: PSW