Konkurs „Mama, Tata bajkę piszą” rozstrzygnięty

11-07-2019

W dniu 8 lipca odbyło się uroczyste podsumowanie Konkursu na Bajkę Profilaktyczną „Mama, Tata bajkę piszą”. Konkurs zorganizowany przez Centrum Wspierania Rodziny oraz Bibliotekę Pedagogiczną w Skawinie, jest kontynuacją podjętych działań profilaktycznych. Zapraszamy na relację.

Efektem podejmowanych działań są również wydawane od 2011 roku zbiory bajek:

• Bajkowa niania. Bajki pomagajki dla najmłodszych,
  • Magiczne bajki na dziecięce smutki. Bajki pomagajki dla nieco starszych dzieci,
  • Bajkowe sposoby na dziecięce słabostki. Bajki pomagajki dla dzieci młodszych i starszych,
  • Nastolatkiem być... Opowiadania terapeutyczne dla  młodzieży wraz ze scenariuszami zajęć biblioterapeutycznych
  • Młodzi dzieciom bajki piszą. Dzieci bajki ilustrują.

Tym razem konkurs był adresowany do rodziców - mieszkańców miasta  i gminy Skawina. Bajki miały być napisane zgodnie z zaleceniami ustalonymi dla bajki profilaktycznej. Jury w składzie: Lidia Ippoldt, Aleksandra Mioduszewska, Marta Jurek, wzięły więc przy wyborze nadesłanych prac przede wszystkim zgodność z kryteriami bajki profilaktycznej. W wyniku obrad jury konkursowe wyłoniono zwycięzców:

• Marta Jaskierny – I miejsce
  • Monika Klich – II miejsce
  • Marzena Cielecka-Kulisa – III miejsce

Podsumowanie konkursu zaszczycił swą obecnością Burmistrza Miasta i Gminy Skawina Norbert Rzepisko, który objął honorowym patronatem konkurs.Nagrody zostały ufundowane przez Urząd Miasta i Gminy Skawina oraz Bibliotekę Pedagogiczną. Wyróżnione przez jury teksty znajdą się w tomiku bajek profilaktycznych przygotowywanych przez Biuro Centrum Wspierania Rodziny Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie oraz Bibliotekę Pedagogiczną w Skawinie.

Organizatorzy konkursu na początku nowego roku szkolnego 2019/2020, ogłoszą konkurs plastyczny dla uczniów na ilustrację plastyczną do tego wydawnictwa. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy młodych mieszkańców gminy do udziału w konkursie.

Źródło: Biuro-CWR, Biblioteka Pedagogiczna w Skawinie