Międzynarodowy Race Camp w Serbii dla Inline Alpine Team

Międzynarodowy Race Camp w Serbii dla  Inline Alpine Team

12-08-2019

W dniach 27.07–11.08.2019 r. zawodnicy Inline Alpine Team Skawina Ania Nowak oraz Patryk i Mateusz Kapała mieli bardzo pracowite wakacje. Uczestniczyli w międzynarodowym zgrupowaniu w Serbii oraz wzięli udział w 5 zawodach - na Słowacji, Serbii i Słowenii. Jak poszło zawodnikom ze Skawiny? Zapraszamy na relację!

Dwutygodniowe „bałkańskie tournée” zostało rozpoczęte na zawodach u naszych południowych sąsiadów. Trudna, choć znajoma trasa w słowackiej Spisskiej Nowej Wsi nie miała stwarzać kłopotów a jednak pierwszego dnia opady deszczu przysporzyły serwisantom i zawodnikom nieco obaw. Na szczęście drugiego dnia wszyscy startujący mieli już równe szanse i mogli pokazać na co ich stać. Przejazdy nie obeszły się bez błędów, ale dały solidną lekcje pokory i doświadczenia.

Wyniki: Słowacja – Spisska Nowa Wieś 27-28.07.2019 r.

• CILA CUP – Puchar Czechosłowacji: Patryk 1 miejsce, Mateusz 5 miejsce, Ania 5 miejsce
  • Slovakia OPEN – Mistrzostwa Słowacji: Patryk 3 miejsce, Mateusz 5 miejsce, Ania 6 miejsce

Następnie cała trójka naszych zawodników wraz ze sztabem szkoleniowym udała się na Race Camp Besna Kobila 2019 do Serbii, gdzie na wysokości 1500 m n.p.m. rozpoczęli obóz treningowy. Wyniki uzyskane w sezonie 2018 zachęciły organizatorów do zaproszenia naszego teamu do tego wybitnego międzynarodowego grona jako jedynych reprezentantów Polski. Przez 4 dni pod czujnym okiem niemieckich trenerów szlifowali swoje umiejętności wraz z przedstawicielami: Serbii, Niemiec, Słowenii, Łotwy i Włoch. Nasz Trener Janusz Nowak co chwile zaskakiwał nowymi ustawieniami slalomów, więc nie było mowy o nudzie. Zmęczeni, ale zadowoleni z wykonanej pracy udali się do oddalonego o 40 km na wschód miasta Vranje na kolejne zawody. Jako najlepsza polska zawodniczka Ania wzięła udział w konferencji prasowej w urzędzie miasta z władzami i przedstawicielami mediów, ponieważ zawody takiej rangi były tam wielkim wydarzeniem. Trasa na głównej ulicy miasta zgromadziła wielu kibiców. Zawody z taką oprawą same w sobie były zaszczytem, pomimo trudnych warunków atmosferycznych – pierwszego dnia opady deszczu a drugiego upał.

Wyniki: Serbia - Vranje 03-04.08.2019 r.

• Summer Cup – WR Race Vranje: Patryk 1 miejsce, Ania 2 miejsce, Mateusz 5 miejsce
  • Serbia OPEN – Mistrzostwa Serbii: Patryk 1 miejsce, Mateusz 1 miejsce, Ania 2 miejsce

Po bardzo intensywnym pierwszym tygodniu drugi został przeznaczony na większy odpoczynek. Po drodze do ostatniego przystanku Słowenii cała ekipa udała się na chwile wytchnienia na chorwacką plażę w pobliże Rijeki. Lenistwu i zabawie nie było końca nie zapominając jednak o treningu funkcjonalnym, który jednak w takich okolicznościach był o wiele przyjemniejszy. Z naładowanymi bateriami team udał się na ostatnie zawody do słoweńskiej Vuzenicy po drodze zwiedzając mamucią skocznie w Planicy. Nietypowa trasa, która przebiegała między domami i pod wiaduktem kolejowym na pierwszy rzut oka wydała się prosta, ale ustawienie slalomu przysporzyło nie jednemu zawodnikowi rozmaitych przygód. Po pierwszym przejeździe zanosiło się na potrójne złoto, ale brak koncentracji do ostatnich tyczek zamienił jedno złoto w brąz.

Wyniki:  Słowenia - Vuzenica 10.08.2019 r.

• Slovenia OPEN – Mistrzostwa Słowenii: Patryk 1 miejsce, Ania 1 miejsce, Mateusz 3 miejsce

Wakacyjne „bałkańskie turnee”  trwało 16 dni i 3500 km samochodem ale przyniosło całemu Inline Alpine Team Skawina 10 medali, tytuły mistrzów Serbii i Słowenii oraz mnóstwo wrażeń, wiedzy i emocji. Zdobyte doświadczenie będzie na pewno procentować w przyszłości a poznani fantastyczni i otwarci ludzie zostaną przyjaciółmi na długie lata.

Warto przypomnieć także, że na początku lipca Ania Nowak reprezentowała Polskę na Mistrzostwach Świata World Roller Games Barcelona 2019 gdzie zajęła 21 miejsce w slalomie gigancie, 27 w slalomie, 22 w slalomie równoległym i 6 miejsce w zawodach drużynowych. Są to najlepsze polskie damskie wyniki w historii World Roller Games w Inline Alpine.

Teraz przed naszymi zawodnikami powrót na krajową arenę zmagań, już za 3 tygodnie Mistrzostwa Polski a w październiku Finał Pucharu Polski na „swojej górce” w Skawinie. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów! Wyjazd w części został sfinansowany ze stypendiów sportowych przyznanych przez Urząd Miasta i Gminy Skawina.

Źródło: Inline Alpine Team Skawina