Kolejna edycja Targów Seniora w Krakowie - już 27 września!

12-09-2019

„Dodajemy energii” - pod takim hasłem odbędzie się w dniach od 27 do 28 września 3. edycja Targów Seniora organizowana w EXPO Kraków.  Ponad stu wystawców z ofertami adresowanymi do seniorów, bezpłatne badania, oferty sanatoriów i biur podróży oraz koncerty, warsztaty (...)

(...)  wystawy, spektakle i prelekcje.  Wydarzenie od pierwszej edycji prezentuje najnowsze trendy, produkty i usługi dla osób dojrzałych.

Zadbaj o zdrowie!

Dla uczestników jest to przede wszystkim niepowtarzalna okazja do skorzystania z kompleksowych - i co najważniejsze - bezpłatnych badań medycznych: słuchu, wzroku, krwi, USG, itp. oraz uzyskania licznych porad specjalistów w zakresie rehabilitacji, zdrowego odżywiania czy lecznictwa uzdrowiskowego.

Poza badaniami można będzie się zapoznać z oferowanymi przez firmy produktami, w tym wieloma nowościami rynkowymi, a nawet „na własnej skórze” przekonać się o ich zaletach. Albo pozwolić sobie na czas relaksu i zabawy.

Targi (nie tylko dla) Seniora

Całość dopełnia moc nagród do wygrania w konkursach - wycieczki krajowe i zagraniczne, pobyty w sanatoriach, bony na usługi rehabilitacyjne, bilety do teatrów i muzeów oraz pakiety kosmetyków i suplementów diety.

Uczestnikami Targów Seniora w 2018 roku były w przeważającej części osoby powyżej 60 roku życia, które odwiedzały je indywidualnie lub w zorganizowanych grupach. Warto zauważyć, że 18 % zwiedzających stanowiły osoby w przedziale wieku od 46 do 60 lat a 5 % od 25 do 46 lat! Wydarzenie jest więc miejscem spotkania dla całych rodzin, nie tylko najstarszego pokolenia, więc śmiało można powiedzieć, że są to Targi nie tylko dla Seniora.

Ludzie wchodzący w trzeci wiek oceniają targi jako wyjątkową okazję do spotkania i podkreślają, że są nawet powodem do celebracji. Ma to bezpośrednie przełożenie na panującą podczas imprezy atmosferę - moc uśmiechów, życzliwe i długie rozmowy, rozbudzoną ciekawość i otwartość na nowe doświadczenia. - Jest to w dużej mierze zasługa tych ludzi, którzy bardzo aktywnie działają w swoich lokalnych środowiskach. I odwiedzając nasze targi wnoszą w nie również część tej wyjątkowej energii, zaangażowania i gotowości na spotkania z innymi. Tego nie można zaplanować - podkreśla Józef Stachów, Komisarz Targów.

Wyjątkowe spotkania

W opinii organizatorów Targi Seniora w Krakowie wyróżnia złożony charakter spotkania, gdzie obszar targowo-biznesowy jest tylko jednym z kilku celów przybycia zwiedzających. Wśród dominujących powodów uczestnictwa znajdują się również: chęć zobaczenia popularnej i wyjątkowej osoby, zdobycie nowej wiedzy i umiejętności podczas warsztatów i prelekcji, czy też potrzeba spędzenia czasu w bliskim sobie towarzystwie.

Podobnie jak w latach ubiegłych, również i w tym roku nie zabraknie spotkań z wyjątkowymi gośćmi. Dotychczas na scenie pojawili się m.in. Halina Kunicka, Katarzyna Gartner, Anna Dymna, o. Leon Knabit, ks. Adam Boniecki, Elżbieta i Andrzej Lisowscy. Podczas wrześniowego wydarzenia do grona gwiazd dołączy m.in. Tadeusz Woźniak, wybitny muzyk, kompozytor i wokalista, najbardziej znany z takich przebojów jak „Smak i zapach pomarańczy” czy „Zegarmistrz światła”.

Poza główną sceną przez dwa dni targów odbywać się będą prelekcje i pokazy w strefie warsztatowej. Powstaną też strefy tematyczne: turystyczna, rehabilitacji oraz samorządowa z ofertami instytucji kulturalnych i jednostek społecznych.

Targi Seniora w Expo Kraków

III Targi Seniora odbędą się w dniach od 27 do 28 września 2019 r. (godz. 10.00 - 17.00) w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków przy ul. Galicyjskiej 9 w Krakowie.

Szczegóły: KLIKNIJ TUTAJ.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Do zobaczenia!

Źródło: Targi w Krakowie/ PSZ

Załączniki: