Hurth International

17-09-2009

Jak co roku w naszym niemieckim mieście partnerskim Hürth, tak i tym razem, we wrześniu (12-13.09.2009) odbyło się partnerskie święto Hűrth International. Doskonałą atmosferę zagwarantowali gospodarze oraz zaproszeni goście, a byli wśród nich przedstawiciele: Francji, Holandii, Kenii, Wielkiej Brytanii oraz Polski.

Skawinę reprezentowali Radni Rady Miejskiej: Anna Wąsowicz, Grzegorz Gruca i Grzegorz Wasyl oraz przedstawiciele zarządu Skawińskiego Stowarzyszenia Partnerstwa Miast: Grażyna Wójcik i Sergiusz Romański.

Obchody Hürth International obfitowały w liczne spotkania, w wymianę wzajemnych doświadczeń i pomysłów na dalszą współpracę. Delegacja zobowiązała się, że dołoży wszelkich starań by za rozmowami poszły konkretne działania. Na ręce skawińskiej delegacji Prezes PartnerschaftsVerein Rudiger Winkler złożył podziękowania za przyjęcie grupy z Hűrth w sierpniu br. w Skawinie. Grupy która zwiedzając Polskę zajechała również do Skawiny. Mamy nadzieję, że to my następnym razem w większym gronie odwiedzimy naszych niemieckich przyjaciół.

Podczas tego krótkiego pobytu omówionych zostało wiele zagadnień, gospodarze zdradzili również, że już niebawem rozpoczną współpracę z miastem leżącym na terenie Turcji. Niestety weekend upłynął szybko, a po tym sympatycznym wyjeździe pozostały zdjęcia, do obejrzenia których serdecznie Państwa zapraszamy w galerii poniżej.