Sprzątanie Świata w Szkole Podstawowej nr 2

22-09-2009

Corocznym zwyczajem uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Skawinie wzięli udział w akcji sprzątania świata. W tym roku przebiegała ona pod hasłem POMAGAJMY ZIEMI – CODZIENNIE. Przez tydzień (od 10 do 17 września) uczniowie klas starszych przynosili i magazynowali, w ustalonym z wychowawcą miejscu, materiały recyklingowe – plastikowe butelki i metal.

W piątek, 18 września każda klasa przystąpiła do wykonania określonego zadania. I tak uczniowie klas szóstych tworzyli RECYKLOLUDKA, piątoklasiści sporządzali krzesło, na którym miał usiąść Recykloludek, a czwartoklasistom przypadło w udziale wykonanie dla niego stołu. Materiałem wykonawczym były oczywiście uprzednio przyniesione butelki. Po zakończeniu zadania przedstawiciele każdej klasy wynieśli prace przed budynek szkoły, gdzie powstała ciekawa wystawa. Pod koniec dnia uczniowskie dzieła zostały rozebrane, a butelki przekazano do wtórnego przetworzenia.

W tym samym czasie uczniowie klas I-III mieli zajęcia tematyczne dotyczące troski o środowisko naturalne. Hasło przewodnie:

• dla uczniów klas pierwszych brzmiało śmieci grupowanie to jest segregowanie
  • drugoklasiści podwali wodzie pomocną dłoń
  • trzecioklasiści tworzyli ekologiczne torby torba lniana powszechnie używana

Akcja miała na celu uświadomienie uczniom ilości wyrzucanych codziennie odpadów, jak również konieczności segregowania śmieci. Jej pomysłodawczyniami były dwie nauczycielki, pani Bożena Socha (nauczyciel przyrody) i pani Danuta Kotula (nauczyciel kształcenia zintegrowanego).