Nowe obiekty sportowe w Skawinie

29-06-2010

Pod koniec czerwca oddany został do użytku mieszkańców Gminy Skawina kort tenisowy o nawierzchni ze sztucznej trawy, usytuowany w Parku Miejskim. Obok kortu znajduje się siłownia wyposażona w 8 przyrządów do ćwiczeń fizycznych, a cały obiekt jest ogrodzony i oświetlony. Obiekt czynny jest codziennie w godzinach 8.00 – 22.00. Wstęp na obiekt jest BEZPŁATNY. W godzinach otwarcia obiektu, na miejscu obecny jest pracownik CKiS w Skawinie.

Wcześniejszej rezerwacji można dokonać pod  nr tel.: 606 678 523. Uzupełnienie kompleksu stanowi Linopark dla dzieci i młodzieży stanowiący wyjątkową atrakcję dla chcących aktywnie spędzać wolny czas.

W sąsiedztwie kortu tenisowego usytuowana jest nowoczesna minirampa, służąca do wykonywania widowiskowych akrobacji w różnego typu nowo powstałych dyscyplinach sportowych, takich jak: BMX, deskorolka, hulajnogi i inne. Wszystkie wyżej wymienione dyscypliny cieszą się wyjątkowym zainteresowaniem młodych ludzi, zaś w samej Skawinie istnieje duże grono sportowców korzystających z tego typu instalacji. Powstała w Skawinie minirampa to największe tego typu urządzenie w Małopolsce. Stanowi ona kolejną propozycję na ciekawe i aktywne spędzenie wolnego czasu. Konstrukcja ze względu na swoje optymalnie dobrane wymiary z pewnością przyciągnie chętnych także spoza Gminy. Szczególnie zadowoleni będą użytkownicy rowerów BMX (którzy zresztą napisali petycję i zebrali podpisy pod tą inicjatywą), ze względu na optymalną wysokość rampy (1,5 m) przy stosunkowo dużej szerokości urządzenia (ponad 6 m) i zwiększonej w stosunku do typowych urządzeń głębokości górnej półki. Dodatkowo, minirampa została wyposażona w tzw. Wall’a, czyli pionową ścianę o wysokości 350 cm, która da dodatkowe możliwości dla użytkowników. Wszystkie cechy konstrukcyjne pretendują urządzenie do użytkowania przez rowerzystów, ale też nie będą uniemożliwiać użytkowania minirampy deskorolkarzom czy rolkarzom. Już dziś zawodnicy ze Skawiny zapewniają, że nowo powstała minirampa będzie oblegana.

Jednocześnie apelujemy do Państwa
- jest to nasza wspólna własność -
pozostaw miejsce takim jak je zastałeś
posprzątaj po sobie