PIAST CUP Turniej Piłki Nożnej Orlików - galeria zdjęć

09-01-2012

12 drużyn wzięło udział w pierwszej edycji Halowego Turnieju Piłki Nożnej Orlików PIAST CUP 2012, który odbył się w niedzielę, 8 stycznia, w Hali Sportowej przy ZSO w Skawinie. W zawodach triumfowali młodzi piłkarze z Milenium Skawina, którzy w decydującym pojedynku pokonali Bronowiankę Kraków 2:1.

Trzecie miejsce zajęła drużyna Jadwigi Kraków po zwycięstwie 1:0 nad Górnikiem Libiąż.

Końcowa kolejność:

1. Milenium Skawina
  2. Bronowianka Kraków
  3. Jadwiga Kraków
  4. Górnik Libiąż
  5. Armatura II Kraków
  6. Radziszowianka
  7. Armatura I Kraków
  8. Piast I Skawina
  9. KS Tyniec
  10. Piast II Skawina
  11. Gwarek Wieliczka
  12. Piast III Skawina

Najlepszym piłkarzem turnieju wybrany Konrad Piskorz z Milenium Skawina, który był jednocześnie - wraz z Bartoszem Butą z Jadwigi Kraków - najlepszym strzelcem imprezy, z pięcioma golami na koncie. Wyróżnienie dla najlepszego bramkarza odebrał Artur Torba z Piasta Skawina.

W czasie turnieju młodzi piłkarze rywalizowali też w dwóch konkursach sprawnościowych oraz w konkursie wiedzy o futbolu. Najlepszym dryblerem został Szymon Miziołek z Górnika Libiąż, najwięcej razy piłkę podbijał z kolei Krystian Piskorz (Milenium), a największą wiedzą na temat piłki nożnej popisało się trzech piłkarzy: Mateusz Brandys z Radziszowianki, Szymon Krzyżanowski z Bronowianki oraz z Jakub Laszczyk z Jadwigi.

Medale i puchary dla najlepszych zespołów oraz najlepszych zawodników imprezy wręczali: Urszula Stochel - Wicestarosta Krakowski oraz Paweł Kolasa - zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Skawina. Wszyscy uczestnicy imprezy otrzymali też nagrody książkowe oraz drobne upominki. Kolejne turnieje z cyklu PIAST CUP 2012 odbędą się już w najbliższy weekend; w sobotę po południu rywalizować będą młodzicy, a w niedzielę - w dwóch turniejach - najmłodsi, czyli żaki.

Źródło: MTS „Piast” Skawina/PSW

°C