UWAGA! Zmiany w funkcjonowaniu linii aglomeracyjnych!

15-02-2012

UWAGA! Urząd Miasta i Gminy w Skawinie oraz Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie uprzejmie informują mieszkańców i wszystkich pasażerów linii 201, 203, 213, 223, 233, 235, 253, 263 o zmianach w funkcjonowaniu transportu zbiorowego, które mają nastąpić od dnia 18 lutego 2012 r.

Szczegółowe informacje o możliwości zgłaszania uwag do wprowadzonego systemu zmian znajdziecie Państwo po kliknięciu w link.

Zmiany mają na celu podniesienie atrakcyjności transportu zbiorowego na terenie Gminy Skawina poprzez zwiększenie jego dostępności i polegają m.in. na utworzeniu dwóch nowych linii, docierających do Kopanki, Jurczyc i Grabia. Poniższe korekty w kursowaniu linii aglomeracyjnych na terenie miasta i gminy Skawina planuje się wdrożyć od dnia 18 lutego 2012 roku.

Szczegóły zmian (tras):

Linia 201 – bez zmian.
Trasa: Borek Fałęcki – Zawiła – Babińskiego – Skotnicka – Skawina Cmentarz – Ajka –Skawina.

Linia 203 – wydłużenie trasy do przystanku Korabnicka.

Nowa trasa: Tyniec – Bogucianka – Skawina Sąd – Skawina Szkoła – Skawina Cmentarz – Skawina Starostwo Powiatowe – Skawina Cmentarz Komunalny – Skawina Korabniki.

Linia 213 – poza godzinami szczytu skrócenie trasy do przystanku Skawina. We wszystkich kursach likwidacji ulega przejazd przez przystanek Skawina Centrum Wodne, autobus będzie kursował przez ulicę Korabnicką.

Trasa w godzinach szczytu: Łagiewniki – Brożka – Grota Roweckiego – Bobrzyńskiego – Bunscha – Babińskiego – Skotnicka – Skawina Cmentarz – Skawina Rynek – Skawina Sąd – Rzozów – Gołuchowice – Polanka Hallera – Grabie Polanka – Krzęcin.

Trasa poza godzinami szczytu: Skawina – Ajka – Skawina Cmentarz – Skawina Rynek – Skawina Sąd – Rzozów – Gołuchowice – Polanka Hallera – Grabie Polanka – Krzęcin.

Linia 223 – poza godzinami szczytu linia będzie kurować na skróconej trasie do przystanku Skawina. Dodatkowo wszystkimi kursami do Skawiny linia będzie wjeżdżać do Ochodzy (kursy do Krakowa z pominięciem Ochodzy). We wszystkich kursach likwidacji ulega przejazd przez przystanek Skawina Centrum Wodne, autobus kursuje przez ulicę Korabnicką.

Trasa w godzinach szczytu: Łagiewniki – Brożka – Grota Roweckiego – Bobrzyńskiego – Bunscha – Babińskiego – Skotnicka – Skawina Cmentarz – Skawina Rynek – Skawina Sąd – Skawina Podbory – Borek Szlachecki – Zelczyna – Wielkie Drogi – Jaśkowice – Brzeźnica.

Trasa poza godzinami szczytu: Skawina – Ajka - Skawina Cmentarz – Skawina Rynek – Skawina Sąd – Skawina Podbory – Borek Szlachecki – Zelczyna – Ochodza – Wielkie Drogi – Jaśkowice – Brzeźnica.

Linia 233 – zmiana trasy.

Nowa trasa: Skawina – Ajka – Skawina Cmentarz – Skawina Rynek – Skawina Szkoła – Skawina Koncentraty – Skawina  Robotnicza – Kopanka Szkoła – Kopanka II.

Linia 235 – poza godzinami szczytu linia będzie kurować na skróconej trasie do przystanku Skawina Podbory. We wszystkich kursach likwidacji ulega przejazd na odcinku Ajka – Skawina, Skawina – Ajka.

Trasa w godzinach szczytu: Borek Fałęcki – Zakopiańska – Libertów – Skawina Korabnicka – Skawina Cmentarz – Skawina Rynek – Skawina Szkoła – Skawina Podbory – Borek Szlachecki – Zelczyna – Ochodza – Ochodza Odwiśle.

Trasa poza godzinami szczytu: Borek Fałęcki – Zakopiańska – Libertów – Skawina Korabnicka – Skawina Cmentarz – Skawina Rynek – Skawina Szkoła – Skawina Podbory.

Linia 253 – bez zmian.

Trasa: Łagiewniki – Brożka – Grota-Roweckiego – Kobierzyńska – Babińskiego – Skotnicka – Skawina Cmentarz – Ajka – Skawina Centrum Wodne – Radziszów Centrum – Radziszów Podlesie – Radziszów.

Linia 263 – bez zmian.

Trasa: Łagiewniki – Brożka – Grota-Roweckiego – Kobierzyńska – Babińskiego – Skotnicka – Skawina Cmentarz – Skawina Rynek – Skawina Szkoła – Skawina Koncentraty – Rzozów – Radziszów Kładka – Radziszów Podwale – Radziszów PKP – Wola Radziszowska Łęg – Wola Radziszowska Lipki – Wola Radziszowska Centrum – Wola Radziszowska.

Linia 273 – nowa linia.

Trasa: Skawina PKP – Skawina Szkoła – Skawina Cmentarz – Skawina Centrum Wodne – Radziszowska – Radziszów Centrum – Radziszów Kładka – Jurczyce Bar – Jurczyce Dom Ludowy – Gołuchowice Jurczyce – Gołuchowice Sklep – Polanka Hallera Dwór – Grabie Polanka – Grabie Kuźnia – Grabie.

Na przystanku Skawina Cmentarz zorganizowany i oznakowany zostanie punkt przesiadkowy. Po przesiadce z linii 203, 213, 223, 233, 273 możliwe więc będzie kontynuowanie podróży innymi liniami (201, 253 i 263) w kierunku Krakowa.

W przypadku korzystania z biletów okresowych wykupionych na linie 213 i 223 odpłatność za przejazd nie ulegnie zmianie, gdyż po godzinach szczytu, kiedy w/w linie zakończą lub rozpoczną bieg w Skawinie, pasażerowie będą mogli kontynuować podróż po przesiadce na podstawie posiadanego biletu linią jadącą do/z Krakowa (zgodnie z zasadami zachowania ważności biletów okresowych na jedną lub dwie linie tj. innymi liniami, ale po trasie linii, na którą wykupiono bilet).

W sytuacji korzystania z biletów jednoprzejazdowych, przy obecnie obowiązującej taryfie biletowej, konieczne będzie kasowanie biletu 60 lub 90 minutowego w przypadku przejazdu łączonego (linia do Skawiny + linia do Krakowa).

W przypadku planowania dłuższej podróży, prosimy zaopatrywać się wcześniej w bilety czasowe 90-minutowe, gdyż kierowca autobusu posiada w sprzedaży tylko bilety 60-minutowe (ważne także bez limitu czasu w przypadku podróży jedną linią).

Przebieg linii po zmianach pokazano na załączonej mapie.

Prosimy o zapoznanie się z nowymi rozkładami jazdy, ponieważ większość kursów na liniach obsługujących miasto i gminę Skawina ulegnie zmianom – szczegółowe informacje będą dostępne na stronie www.mpk.krakow.pl  na kilka dni przed planowanymi zmianami.

Źródło: PSW

Załączniki: