Relacja z „Kolędowej Szansy na Sukces”

29-01-2013

We środę, 9 stycznia, w sali teatralnej Pałacyku „Sokół” w Parku Miejskim w Skawinie 15 wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego stanęło przed swoją wielką szansą. Po raz pierwszy mieli oni okazję wystąpić na prawdziwej scenie, by przed tak licznie zgromadzoną publicznością zaśpiewać swoją ulubioną kolędę.

Stremowanym artystom otuchy dodawali obecni na sali dumni rodzice oraz prowadzący imprezę – Sebastian Krasny. Małych wokalistów wysłuchała pięcioosobowa komisja, w skład której weszli: ks. Wiesław Baniak ze Zgromadzenia Sług Miłości  – Centrum Don Guanella w Skawinie, Stanisław Grodecki – Przewodniczący Towarzystwa Przyjaciół Skawiny, Zdzisław Samborski – Członek Zarządu Fundacji „Dar Serca – Skawina”, Krystyna Droździewicz – Dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Skawinie oraz Joanna Babińska – nauczyciel przedmiotów artystycznych w SOS-W w Skawinie.

A oto werdykt jury:

I MIEJSCE – Monika Nabagło

II MIEJSCE – Dominika Abramczyk

III MIEJSCE – Wiktor Stefański

Jury przyznało także wyróżnienia za radość śpiewania, które otrzymali: Przemysław Kania i Karolina Ogrodowska. Zwycięzcy konkursu otrzymali wspaniałe nagrody – piękne lalki w tradycyjnym stroju skawińskim. Również pozostali uczestnicy zostali uhonorowani nagrodami za udział w tym wyjątkowym, kolędowym festiwalu.

Nagrody dla uczestników ufundowało Skawińskie Centrum Wolontariatu. Założyciele tej nowo powstałej organizacji – Katarzyna Witek i Mariusz Tarnopolski – pomogli w przygotowaniu imprezy. – Bez ich pomocy nie odbyła by się ona w tym miejscu i w tej świątecznej scenerii. I za to właśnie im serdecznie dziękujemy! Niech uśmiech i zadowolenie dzieci będzie dla Państwa nagrodą – mówi dyrektor SOS-W Grażyna Wójcik.

Dziękujemy również wszystkim gościom, których obecność uświetniła uroczystość:

Urszuli Wiącek z Fundacji „Dar Serca”, Michałowi Grzeszczukowi – Dyrektorowi Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skawinie, Czesławowi Gąsiorowskiemu – Dyrektorowi Muzeum Regionalnego w Skawinie, Anicie Karczewskiej – Dyrektorowi Szkoły Podstawowej nr 4 w Skawinie, Halinie Buchowskiej – Dyrektorowi Szkoły Podstawowej nr 2 w Skawinie, Marii Blus oraz członkom skawińskiego Klubu „Seniora”, Marcinowi Szklarskiemu i Anecie Żak z firmy ORLANDO TRAVEL oraz Helenie Kaim.

Źródło: TPS