Święto Patrona Szkoły w ZSP w Radziszowie

22-05-2013

We środę, 8 maja, w Szkole Podstawowej w Radziszowie uroczyście obchodzono Święto Patrona Szkoły - Świętego Stanisława Biskupa. Wśród licznej publiczności zasiedli uczniowie, nauczyciele i rodzice, a gala stała się okazją do odkrycia licznych talentów. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć!

Swoją obecnością uroczystość zaszczycili również goście:  Przewodniczący Rady Miejskiej w Skawinie - Marcin Kuflowski,  Przewodnicząca Komisji Edukacji Rady Miejskiej w Skawinie - Ewa Masłowska,  Radny Rady Miejskiej w Skawinie - Grzegorz Wasyl,  Sołtys Radziszowa - Antoni Owca,  Sołtys Jurczyc - Jerzy Kłępa,  Dyrektor Przedszkola w Radziszowie - Alicja Przybyło,  Dyrektor Muzeum Regionalnego w Skawinie - Czesław Gąsiorowski,  Prezes OSP w Radziszowie - Zbigniew Birówka,  Prezes Oddziału ZNP w Skawinie - Hanna Jakubek,  Przedstawiciele Rady Rodziców ZSP i jej Przewodnicząca - Aldona Talaga.

Otwierając „Galę Radziej”, Dyrektor Szkoły Teresa Sławik odwołała się do wzorowej postawy patrona szkoły. Podkreśliła konieczność wymagania od siebie, choćby inni nie wymagali, gdyż w ten sposób stajemy się lepsi od siebie samych z dnia wczorajszego. Tak rodzi się sukces - uczniów, nauczycieli i rodziców oraz osób, którym dobro dzieci nie jest obojętne. Do takich właśnie osób należą uhonorowane tytułem  „Przyjaciela Szkoły”:  Alicja Okarmus,  Małgorzata Baltaza,  Beata Remańska,  Katarzyna Wnęk-Joniec.

Laureaci, odbierając statuetkę, usłyszeli słowa podziękowania za to, że są jak  ciche anioły, które podnoszą, gdy nasze skrzydła zapomniały jak latać”, że  „przyjaciel szkoły to ktoś, kto ma dobre serce, które jest jak ciepło słońca - daje życie”. Do wręczania statuetek uczniom najbardziej zaangażowanym w życie szkoły i własny rozwój  Dyrektor Teresa Sławik zaprosiła przedstawicieli lokalnych władz i instytucji edukacyjno-kulturalnych.

W kategorii klas I-III zostali wyróżnieni:

• Filip Horwacik z kl. I b - Najlepszy Kolega
• Maja Nowak z kl. III b - Mały Artysta Plastyk
• Emil Siatka z kl. III b - Mały Matematyk
• Tomasz Balon z kl. II a - Mistrz Ortografii

W kategorii klas IV-VI tytuły zdobyli:

• Maria Pachel z kl. V b - Humanista
• Michał Myśliwiec z kl. VI a - Nauki Ścisłe
• Klaudia Droździewicz z kl. V b - Artysta Plastyk
• Wiktoria Bartusik z kl. V a - Artysta Muzyk
• Maria Czerniawska z VI a - Język Obcy
• Patryk Klimowski z kl. VI b - Sportowiec
• Błażej Zapała z kl. VI a - Najlepszy Kolega
• Daria Jaskuła z kl. 5 b - Super Radziej

Galę uświetnił program artystyczny, który był okazją do odkrycia licznych talentów. Najmłodsze dzieci z oddziału zerowego, w nagrodę za piękny występ taneczny, otrzymały od Radzieja mnóstwo słodyczy. Gromkimi brawami zakończył się również występ Ani Chmurzyńskiej z klasy 1b, która ze swym partnerem zaprezentowała trzy różne style tańca towarzyskiego. Klasy 1a i 3a wzruszyły melodią, która wybrzmiała z takich instrumentów jak flet i cymbałki.

Dzięki temu, że szkoła realizuje gminny projekt indywidualizacji procesu nauczania, uczniowie nabywają wiele umiejętności:  „malują, tańczą, śpiewają i szukają tego, co w trawie piszczy”. Nawet matematyki uczą się śpiewająco, co udowodniła Daria Jaskuła z klasy 5b. W Szkole Podstawowej w Radziszowie uczniowie nie mają barier językowych. Aktorzy klasy 4a rozprawili się z groźnym wilkiem w sztuce  „Little Red Riding Hood”.

Wędrówki z Radziejem w czasoprzestrzeni zakończyły się w towarzystwie olimpijskich bogów Koła Teatralnego klasy 4a. Rozstrzygnięcie, która z bogiń jest najpiękniejszą było tak trudne, jak podjęcie decyzji podczas igrzysk olimpijskich: czyje sukcesy są większe? Tancerki z klas piątych są świetnie wysportowane, a siatkarze i koszykarze nie mają sobie równych. Całą uroczystość uświetnił występ szkolnego chóru, który rozsławił wszystkie sukcesy. Na zakończenie Dyrektor   Szkoły Teresa Sławik zachęciła do udziału w kolejnej edycji programu motywacyjnego słowami Pabla Picasso:  „działanie jest podstawowym kluczem do każdego sukcesu”.

Gratulujemy laureatom!

Źródło: ZSP w Radziszowie