Środowiskowy Dom Samopomocy ma nowego busa!

23-07-2014

We środę, 23 lipca, o godzinie 11.00, w Środowiskowym Domu Samopomocy przy ul. Węgierskiej 5 w Skawinie odbyło się uroczyste poświęcenie nowego busa w pełni przystosowanego do potrzeb osób niepełnosprawnych. Podopieczni ośrodka na nowy pojazd czekali aż 6 lat. Zapraszamy do zapoznania się z relacją!

Uroczystość rozpoczęło przywitanie zaproszonych gości: przedstawicieli Starostwa Powiatowego w Krakowie, Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie, reprezentantów parafii pw. Św. App. Szymona i Judy Tadeusza oraz przedstawicieli lokalnych społeczności. W dalszej części miało miejsce uroczyste poświęcenie samochodu, któremu przewodniczył ks. Edward Ćmiel.

Tuż po jego zakończeniu odbyło się oficjalne przekazanie pojazdu, którego dokonali: wicestarosta powiatu krakowskiego Urszula Stochel, Burmistrz Miasta i Gminy Skawina Adam Najder oraz podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy. Po uroczystym poświęceniu samochodu, zaproszeni goście oraz podopieczni ośrodka zostali zaproszeni na poczęstunek. Samochód marki Renault jest wyposażony w specjalną platformę najazdową dla wózków inwalidzkich i w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Zakup sfinansowany został w 60% ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Na zakup pozwoliło także wsparcie ze strony NTB Stalco w Skawinie, Elektrowni w Skawinie, Banku Spółdzielczego w Skawinie, Banku Spółdzielczego w Brzeźnicy oraz prywatnych osób, a także kwesta zorganizowana w Święto Trzech Króli, podczas której dzięki mieszkańcom Skawiny zebrano ponad 4 tys. zł.

Źródło: ŚDS