Konkursy dotacyjne

Wyzwalamy Energię! - Jubileuszowy Program Grantowy Grupy CEZ

11-04-2016

W poniedziałek, 11 kwietnia rusza nabór wniosków w ramach Jubileuszowego Programu Grantowego „Wyzwalamy energię!”. Program powstał z okazji 10-lecia Grupy CEZ w Polsce.Celem programu jest przyznanie 10 grantów na rzecz realizacji najciekawszych lokalnych inicjatyw realizowanych na terenie Skawiny, Chorzowa i okolic.

 

Od 10 lat spółki Grupy CEZ w Polsce aktywnie wspierają inicjatywy ważne dla lokalnych społeczności. Firma wierzy bowiem, że wspólnie z sąsiadami może zmieniać świat wokół siebie.  Właśnie dlatego powstał jubileuszowy program grantowy „Wyzwalamy energię!", w ramach którego przyznanych zostanie 10 grantów, każdy w wysokości maksymalnie 10 000 zł.Wszystko po to, by podziękować lokalnym społecznościom za 10 wspólnych lat i po raz kolejny wesprzeć wartościowe inicjatywy w obszarze ochrony środowiska, sportu i edukacji realizowane na terenie Skawiny i Chorzowa oraz okolic.

Jubileusz Grupy CEZ w Polsce jest dla nas doskonałą okazją, aby jeszcze mocniej wesprzeć lokalną społeczność, dając jej nowe możliwości rozwoju, a także aktywizować mieszkańców do przeprowadzania zmian w swoim najbliższym otoczeniu.  Naszej 10-letniej działalnosci w Polsce zawsze towarzyszy poczucie odpowiedzialności za najbliższe sąsiedztwo, dlatego konsekwentnie wspieramy lokalne inicjatywy.  To działania, które są wpisane w misję całej Grupy CEZ – mówi Iwona Cechova, Menedżer ds. Marketingu i Komunikacji.

Celem jubileuszowego programu Grupy CEZ w Polsce „Wyzwalamy energię!“ jest przyznanie 10 grantów na rzecz realizacji najciekawszych lokalnych inicjatyw realizowanych na terenie Skawiny i okolic lub Chorzowa i okolic.  Inicjatywy muszą dotyczyć jednego z obszarów: środowisko naturalne, sport, edukacja oraz obejmować jak największą liczbę członków lokalnej społeczności.  Wnioski można przesyłać od 11 kwietnia do 22 maja br.  Każdy wniosek musi zawierać wstępny kosztorys i harmonogram. Zwycięskie projekty wyłoni Jury, w skład którego wejdą przedstawiciele spółek Grupy CEZ w Polsce oraz przedstawiciele lokalnych społeczności.

Grupa CEZ w Polsce w swoim portfolio posiada dwie elektrownie – w Chorzowie oraz w Skawinie i to właśnie na tych terenach skupia swoje kluczowe działania związane ze społeczną odpowiedzialnością biznesu. Właśnie dlatego też jubileuszowy program grantowy „Wyzwalamy energię“ zakłada wsparcie inicjatyw społecznych realizowanych na terenie Skawiny i Chorzowa oraz okolic obu miast.

CEZ Chorzów jest jednym z dwóch największych dostawców ciepła dla lokalnego dystrybutora, zaopatrującego miasta: Katowice, Chorzów, Świętochłowice i Siemianowice Śląskie, gdzie pokrywa 35% zapotrzebowania na ciepło. CEZ Skawina jest jedną z największych firm przemysłowych w Skawinie i jedną z większych w regionie. Zasila w ciepło miasto Skawina oraz zachodnią część Krakowa. Obecnie posiada niemal 25% udział w rynku ciepła aglomeracji krakowskiej. Elektrownia od wielu lat jest partnerem projektu „Ciepło dla Krakowa“, w ramach którego mieszkańcy Krakowa i okolic mogą m.in. otrzymać wsparcie w przyłączeniu do miejskiej sieci ciepłowniczej.

W 2006 roku, Grupa CEZ – jeden z największych koncernów energetycznych w Europie - zakupiła większościowe udziały w w Elektrociepłowni Chorzów ELCHO sp. z o.o. i w Elektrowni Skawina S.A., a dwa lata później stała się jedynym właścicielem obu spółek. W portfolio źródeł wytwórczych Grupy CEZ znajdują się elektrownie węglowe, źródła gazowe, elektrownie jądrowe, farmy wiatrowe i fotowoltaiczne oraz elektrownie wodne.

Więcej informacji o jubileuszowym Programie Grantowym Grupy CEZ w Polsce na stronie  www.cezpolska.pl.

« Powrót

Drukuj

Urząd Miasta i Gminy w Skawinie

Rynek 1, 32-050 Skawina

Tel. centrala: +48 12 277 01 00

Fax +48 12 277 01 10

urzad@gminaskawina.pl

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 17.00
Wtorek 7.30 - 15.30
Środa 7.30 - 15.30
Czwartek 7.30 - 15.30
Piątek 7.30 - 14.30

© 2009 by UMIG Skawina. Aplikacje internetowe i tworzenie stron WWW by ESC SA.