Aktualności edukacja ekologiczna

„Przedszkolak o przyrodę dba” - gminny konkurs wiedzy

10-05-2016

Przedszkole Samorządowe nr 5 w Skawinie było organizatorem Gminnego Konkursu Wiedzy Przyrodniczej „Przedszkolak o przyrodę dba”. Konkurs został zorganizowany jako podsumowanie realizowanej przez przedszkole w roku szkolnym 2015/2016 innowacji pedagogicznej.

W konkursie wzięło udział 7 placówek:

• Przedszkole Samorządowe nr 2,
  • Przedszkole Samorządowe nr 3,
  • Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej nr 1,
  • Przedszkole Katolickie,
  • Przedszkole z Borku Szlacheckiego,
  • Przedszkole z Krzęcina,
  • oczywiście nie zabrakło przedstawicieli Przedszkola nr 5: Ady, Lili i Maxa.

Celem konkursu było dostarczenie dzieciom radości poprzez wspólną zabawę, utrwalenie wiadomości dotyczących środowiska przyrodniczego oraz kształtowanie pozytywnej postawy wobec otaczającej nas przyrody.  W jury konkursu zasiedli: kierownik Wydziału Edukacji Zdrowia i Kultury UMiG Marek Marzec, dyrektor przedszkola Bożena Rapacz-Margielewska, v-ce dyrektor Zofia Lempart i nauczyciel wychowania przedszkolnego   Wiesława Pęcak.

Przedszkolaki miały okazję do sprawdzenia własnych umiejętności, współpracy w grupie oraz aktywnej twórczości w różnego typu zadaniach. Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się szeroką wiedzą z zakresu środowiska przyrodniczego, chętnie podejmowali kolejne zadania. Największą radość sprawiło dzieciom dopasowanie zwierząt, owadów i gadów do ich naturalnego środowiska w jakim żyją, a także stworzenie obrazu techniką orgiami - przedstawienie wybranej pory roku.

Serdecznie dziękujemy placówkom za udział w konkursie.

Organizatorzy składają podziękowania dla Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie,  Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie za wsparcie konkursu i przekazane upominki oraz dla Rady Rodziców przedszkola
za wsparcie finansowe konkursu.

Źródło: P5