Aktualności edukacja ekologiczna

Gminny Konkurs Wiedzy Ekologicznej Przedszkoli - „Jestem Eko”

06-05-2016

W piątek, 22 kwietnia, w Przedszkolu Samorządowym Nr 1 w Skawinie odbył się cykliczny Gminny Konkurs Wiedzy Ekologicznej Przedszkoli pod hasłem „Jestem Eko”, którego celem jest popularyzowanie wiedzy związanej z ochroną środowiska od najmłodszych lat. Zapraszamy do zapoznania się z relacją!

W konkursie wzięły udział placówki edukacji przedszkolnej z terenu całej Gminy Skawina wystawiając dwuosobowe reprezentacje pod opieką nauczycielki.

Konkurs prowadziła nauczycielka Przedszkola Samorządowego Nr 1 w Skawinie Agnieszka Maksymowicz. Obserwatorami konkursu były osoby reprezentujące Urząd Miasta i Gminy w Skawinie: Z-ca Kierownika Wydziału Rolnictwa i Ochrony Środowiska Barbara Ptak oraz Kierownik Wydziału Edukacji Zdrowia i Kultury Marek Marzec. Przedszkolaki rozwiązywały zadania graficzne i odpowiadały na pytania quizowi typu „co to jest recykling”, „Co to jest złom”, układały puzzle z ilustracjami chronionych roślin i zwierząt, rozpoznawały dźwięki z otoczenia, a także budowały różnorodne konstrukcje ze śmieci, które następnie posortowały do odpowiednich pojemników: plastik, metal-szkło, papier.

Na zakończenie dzieci oraz ich placówki otrzymały pamiątkowe dyplomy, odznaki oraz upominki ufundowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Skawina oraz Radę Rodziców przy Przedszkolu Nr 1 w Skawinie.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć!

Źródło: P1