Aktualności edukacja ekologiczna

„Śmieciosztuka” w Przedszkolu Nr 1 w Skawinie

18-05-2016

W kwietniu 2016 r. Przedszkole Samorządowe Nr 1 zorganizowało konkurs plastyczny pod nazwą „Śmieciosztuka, czyli coś z niczego”. Zadaniem dzieci było wykonanie prac z wykorzystaniem niepotrzebnych, zużytych opakowań i przedmiotów. Celem nadrzędnym konkursu było kształtowanie postaw proekologicznych poprzez uświadomienie przedszkolakom co można zrobić ze śmieci znajdujących się w każdym domu oraz zwrócenie ich uwagi na konieczność wykorzystania surowców wtórnych poprzez np. wykonywanie z nich prac plastycznych.

Czy z plastikowych nakrętek od butelek, kartonów i tym podobnych odpadów można robić plastyczne dzieła? Okazuje się, że tak.  Wiedzą o tym przedszkolaki z P1, którzy wzięli udział w konkursie.

Uczestnicy konkursu wykazali się dużą kreatywnością i na konkurs wpłynęło 12 pięknych i różnorodnych prac. Wykorzystywano najczęściej butelki, nakrętki, pudełka kartonowe, papierowe opakowania.  Dzieci wykonywały prace pod okiem rodziców.

W konkursie wzięli udział:

• Oddz. I „Muchomorki”:  Magdalena Hachorkiewicz,  Emilia Golonka,  Jagoda Birówka
  • Oddz.II „Kotki”:  Jakub Pacułt,  Kacper Ogara,  Mateusz Grzesiak,  Julia Pytlik,  Kaja Najder
  • Oddz. III „Misie”:  Maja Folfasińska,  Liliana Pochopień,  Nadia Rapacz,  Amanda Dudek

Wspaniałe prace oceniało jury, które ze względu na dużą pomysłowość i oryginalność prac postanowiło nagrodzić i wyróżnić wszystkich uczestników.

Nagrody i dyplomy ufundowała Rada Rodziców przy Przedszkolu nr 1.

Źródło: P1